Ο Γιώγος Καπουτζίδης, μετά από δέκα ολόκληρα χρόνια στον σχολιασμό και στην περιγραφή της Eurovision, ολοκληρώνει την παρουσία του στον μουσικό διαγωνισμό.
Σύμφωνα με ρεπορτάζ της εκπομπής «Super Κατερίνα», η απόφαση του σεναριογράφου και ηθοποιού φαίνεται πως είναι δεδομένη, καθώς φέρεται να έχει ενημερώσει από τον περασμένο Ιούνιο την ΕΡΤ ότι δεν θα μπορούσε να παρουσιάσει και την επόμενη Eurovision, λόγω επαγγελματικών υποχρεώσεων.
Έτσι έπειτα από 10 χρόνια συνεχούς παρουσίας στον ρόλο του σχολιαστή, ο ηθοποιός δίνει τη σκυτάλη.
Όπως αναφέρθηκε μέσα από το ρεπορτάζ, αντικαταστάτης του στην παρουσίαση και τον σχολιασμό της Eurovision, που φέτος θα διεξαχθεί σε πόλη του Ηνωμένου Βασιλείου, λόγω του πολέμου στην Ουκρανία, φημολογείται πως θα είναι ο Φώτης Σεργουλόπουλος, ο οποίος βρίσκεται ήδη στο δυναμικό της ΕΡΤ. Ωστόσο, σημειώνεται πως το όνομα του Σεργουλόπουλου δεν έχει ακόμη «κλειδώσει».
Με τη σειρά αθλητικής διατροφής Herbalife24, στέκεται περήφανα δίπλα τους ως επίσημος Υποστηρικτής Διατροφής, ενισχύοντας την προσπάθειά τους για διάκριση
Κατά τη διάρκεια αυτών των χρόνων επιβεβαιώνει την ηγετική της θέση στο κλάδο με θετικούς δείκτες ανάπτυξης και πλέον προχωρά στην υλοποίηση ενός ισχυρού πλάνου επενδύσεων