Ο δημοσιογράφος και δικηγόρος, Πάνος Παναγιωτόπουλος εμφανίστηκε με ζωντανή σύνδεση στην εκπομπή «Super Κατερίνα» και μία του αναφορά στον συνθέτη, έκανε τον Ανδρέα Μικρούτσικο να λυγίσει.
«Θα μου επιτρέψετε να στείλω την αγάπη και τα φιλιά μου στον Ανδρέα Μικρούτσικο, κυρία Καινούργιου και να του πω ότι συνδεόμαστε με μακρά φιλία και μας λείπει ο Θάνος Μικρούτσιοκς, με τον οποίο επίσης είχα μια φιλία και ειλικρινή αγάπη», είπε αρχικά.
Glomex Player(eexbs1jkdkewvzn, v-cpqy66yrmjap)
«Έχω στα αρχεία μου ένα βίντεο Ανδρέα, που κάθεται στο πιάνο ο Θάνος Μικρούτσικος και τραγουδάμε το "Άννα, μην κλαις". Σπάνια στιγμή από έναν σπάνιο δημιουργό παγκόσμιας εμβέλειας. Και να σου πω κάτι Ανδρέα και θα μου το επιτρέψεις; Μου μιλούσε πάντα με πολλή αγάπη και θαυμασμό για εσένα», συμπλήρωσε στη συνέχεια.
Κλείσιμο
Συγκινημένος και σκύβοντας χαμηλά το κεφάλι του, ο Ανδρέας Μικρούτσικος του απάντησε: «Πάνο μου, σε αγαπώ και σε εκτιμώ, να είσαι καλά».
Μία σπουδαία διάκριση που το κατατάσσει στα κορυφαία ξενοδοχειακά συγκροτήματα σε παγκόσμια κλίμακα απέσπασε το Nana Princess των Nana Hotels του Ομίλου Εταιρειών Καράτζη καθώς βραβεύτηκε από το TripAdvisor ως μία «Best of the Best» επιλογή.