Η Ντόρα Μακρυγιάννη έδωσε συνέντευξη και αναφέρθηκε στις δυσκολίες που αντιμετώπιζε, τα πρώτα χρόνια που ήρθε στην Αθηνα, αλλά και τον ρόλο που παίζει ο έρωτας στη ζωή της.
Η ηθοποιός μίλησε στην εκπομπή «Πρωίαν σε είδον τη μεσημβρίαν» και αρχικά, αποκάλυψε πως μέχρι να καταφέρει να βρει το πρώτο της σπίτι στην Αθήνα, τριγύριζε με μια βαλίτσα στο χέρι, πηγαίνοντας σε φίλους που θα μπορούσαν να τη φιλοξενήσουν.
«Μέχρι να βρω το πρώτο μου διαμέρισμα στην Αθήνα, γύριζα με μία βαλίτσα στο χέρι από σπίτι σε σπίτι, από φίλο σε φίλο. Δεν έβρισκα με τίποτα. Όταν τελικά το βρήκα, θυμάμαι ότι είχα τόσο μεγάλη ανάγκη τη ζεστασιά του δικού μου χώρου. Δεν είχαν έρθει τα έπιπλα και κοιμήθηκα σε ένα σκέτο στρώμα. Κοιμήθηκα στο στρώμα. Πήρα ένα μπουκάλι κρασί, δεν είχα καν ποτήρι και ζήτησα από τον γείτονά μου ένα ποτήρι για να πιω το κρασί», είπε χαρακτηριστικά.
Glomex Player(40599w16ki4e70hs, v-cpzjd93u7roh)
Κλείσιμο
Στη συνέχεια, αναφέρθηκε στον έρωτα, ο οποίος όπως είπε παίζει καταλυτικό ρόλο στη ζωή της .
«Για εμένα ο έρωτας είναι καταλυτικός. Έχω φύγει από σχέση. επειδή δεν υπάρχει έρωτας. Λείπει ο έρωτας σήμερα, νομίζω. Έχουμε χάσει τα βλέμματα, τις παύσεις, το να μη μιλάμε τόσο πολύ, το να κοιταζόμαστε, να αφιερώνουμε τραγούδια ή να δώσουμε ένα λουλούδι», εξήγησε η ηθοποιός.
Τέλος, για την επιτυχία που γνώρισε από τη σειρά «Γυναίκα χωρίς όνομα», ανέφερε: «Δεν με άλλαξε καθόλου, ούτε τους ανθρώπους που είχα γύρω μου. Το μόνο που άλλαξε είναι ότι με γνώρισε ο κόσμος, με αγάπησε και με αγκάλιασε. Η σειρά πουλήθηκε στο Περού και στη Βενεζουέλα. Ξαφνικά, μου έστειλε μήνυμα η κοπέλα που με ντουμπλάρει στα ισπανικά και βλέπω σε απόσπασμα εμένα και τον Θανάση Πατριαρχέα να μιλάμε ισπανικά».
Οκτώ campuses σε όλη τη χώρα, που προσφέρουν περισσότερα από 70 ακαδημαϊκά προγράμματα σπουδών. Υψηλών προδιαγραφών αίθουσες και αμφιθέατρα που δίνουν χώρο στη δημιουργικότητα. Πλήρως εξοπλισμένα εργαστήρια για όλα τα προγράμματα σπουδών. Βιβλιοθήκες με πάνω από 18 χιλιάδες επιστημονικούς τίτλους - αλλά και κορυφαίες αθλητικές υποδομές, χώροι μελέτης και ψυχαγωγίας. Στις υπερσύγχρονες εγκαταστάσεις του Μητροπολιτικού Κολλεγίου διαμορφώνεται το μέλλον της επόμενης γενιάς επιστημόνων και εξειδικευμένων στελεχών της αγοράς.
Η KAFEA TERRA και ο καφές Dimello στηρίζουν την αθλήτρια κολύμβησης ώστε να προετοιμαστεί κατάλληλα για τη μεγάλη στιγμή του αγώνα και να πραγματοποιήσει το όνειρο της
Αποτελεσματική, ολοκληρωμένη και εύκολη διαχείριση των εισπράξεων και της λογιστικοποίησής τους μέσω μιας πρωτοποριακής συνεργασίας της Εθνικής Τράπεζας με τον Όμιλο EPSILON NET