Ιωάννης Απέργης για τον ρόλο του στο «Αυτή η νύχτα μένει»: «Ο Στρατής θα τρέξει στον Πόντικα για να βρει τη Ζέτα»
Ο ηθοποιός αποκάλυψε λεπτομέρειες για τον ρόλο του στη δημοφιλή σειρά του Alpha
Ο Ιωάννης Απέργης, ο ερωτευμένος Πόντικας της Νύχτας, μίλησε στην εκπομπή «Καλύτερα δε γίνεται!» για τις εξελίξεις της σειράς, για τις πορείες και τις χαμογελαστές φωτογραφίες, για την παράσταση «Σεσουάρ για δολοφόνους» που συμμετέχει και τα ευτράπελα που έχουν συμβεί.
Τι αποκάλυψε για τον Πόντικα και τη Μυρτώ; «Ο Πόντικας την θέλει μέχρι θανάτου. Μάλλον θα καταλήξουν μαζί αλλά το θέμα είναι πώς». Θα παίξει ρόλο ο Πόντικας στη σχέση Στρατή-Ζέτας; «Ο Πόντικας είναι ο άνθρωπος κλειδί που ο Στρατής θα τρέξει να βρει τη Ζέτα».
Στην πορεία για το δυστύχημα στα Τέμπη πήγε καθυστερημένος, όπως είπε, και ήταν τόση η χαρά του που είδε τόσο κόσμο που δε σταμάτησε να χαμογελά «είμαι πολύ χαρούμενος γιατί είδα νέα παιδιά και τα νέα παιδιά θα κάνουν την αλλαγή, το πιστεύω και είμαι αισιόδοξος».
Κλείσιμο
«Δεν μπορώ την αδικία, αν υπάρχει αδικία με συνάδελφό μου, με ταξιθέτη, στα γυρίσματα, εγώ πραγματικά σταματάω το γύρισμα. Και μου έχει τύχει και είπα αν ξαναμιλήσετε έτσι στους ταξιθέτες σταματάω την παράσταση» είπε ο Ιωάννης για τις συνεργασίες του.
Τέλος, αναφέρθηκε στην εποχή που εργαζόταν ως διανομέας και την απόφασή του να σταματήσει «δούλευα πάνω σε μηχανάκι. Στο μαγαζί μάς βάζανε χρόνο. Αν γινόταν ο χρόνος στον υπολογιστή κόκκινος, υπήρχε περίπτωση να μην πάρεις το μεροκάματό σου και τρέχαμε, περνάγαμε κόκκινα, όπως γίνεται πάντα με τους διανομείς. Με σταματά ένας αστυνομικός και μου λέει αν τώρα σε έπαιρνα μαζί μου και δε σε είχα δει, θα είχες σκοτωθεί. Ο άλλος στο μαγαζί θα είχε πάρει άλλον. Και κάπως με ταρακούνησε αυτό και γυρνάω πίσω και παραιτήθηκα».
Οκτώ campuses σε όλη τη χώρα, που προσφέρουν περισσότερα από 70 ακαδημαϊκά προγράμματα σπουδών. Υψηλών προδιαγραφών αίθουσες και αμφιθέατρα που δίνουν χώρο στη δημιουργικότητα. Πλήρως εξοπλισμένα εργαστήρια για όλα τα προγράμματα σπουδών. Βιβλιοθήκες με πάνω από 18 χιλιάδες επιστημονικούς τίτλους - αλλά και κορυφαίες αθλητικές υποδομές, χώροι μελέτης και ψυχαγωγίας. Στις υπερσύγχρονες εγκαταστάσεις του Μητροπολιτικού Κολλεγίου διαμορφώνεται το μέλλον της επόμενης γενιάς επιστημόνων και εξειδικευμένων στελεχών της αγοράς.
Η KAFEA TERRA και ο καφές Dimello στηρίζουν την αθλήτρια κολύμβησης ώστε να προετοιμαστεί κατάλληλα για τη μεγάλη στιγμή του αγώνα και να πραγματοποιήσει το όνειρο της
Αποτελεσματική, ολοκληρωμένη και εύκολη διαχείριση των εισπράξεων και της λογιστικοποίησής τους μέσω μιας πρωτοποριακής συνεργασίας της Εθνικής Τράπεζας με τον Όμιλο EPSILON NET