Ιωάννης Απέργης για το «Αυτή η νύχτα μένει»: «Η Μυρτώ πήγε να ρίξει το παιδί αλλά ο Πόντικας την πιέζει να το κρατήσει»
Ο ηθοποιός μίλησε για τις εξελίξεις της δραματικής σειράς του Alpha
Ο Ιωάννης Απέργης, ο γλυκός και ερωτευμένος Πόντικας της Νύχτας, βρέθηκε στον καναπέ της εκπομπής «Super Κατερίνα» και μίλησε για τη σειρά, τη μεγάλη του αγάπη για τη γυναίκα του που περιμένει το δεύτερο παιδί τους, για την επιθυμία του να παρουσιάσει κάποιο τηλεπαιχνίδι και τα θεατρικά του σχέδια.
Πως είναι ο Πόντικας μετά την άρνηση της Μυρτώς να τον παντρευτεί; «Είναι λίγο δύσκολα αλλά ο Πόντικας έχει λίγο από μένα και θα το κυνηγήσει μέχρι τέλους αυτό που έκανα κι εγώ με τη γυναίκα μου. Την επιτυχία την χρωστάω στη γυναίκα μου. Η γυναίκα κρατάει το σπίτι, είναι το αφεντικό στο σπίτι, τέλος. Την έχω πιάσει πολλές φορές να συγκινείται όταν βλέπει τον Πόντικα.»
Η σχέση του Πόντικα με τη Μυρτώ: «Η Μυρτώ πήγε να ρίξει το παιδί αλλά ο Πόντικας την πιέζει να το κρατήσει. Θα το μεγαλώσει σαν δικό του παιδί και θα λέει σε όλους ‘είναι δικό μου, θα είναι σα δικό μου’. Πιστεύω θα υπάρξει happy end στην ιστορία τους. Δεν ξέρω με τους άλλους, έχω μυριστεί και θάνατο. Πολύ θέλω να είναι γραμμένο όπως η ζωή. Γιατί όλα να τελειώνουν ωραία;»
Κλείσιμο
Τι θα γίνει τώρα που επιστρέφει η Μαρίνα; «Νομίζω ότι η Μαρίνα προσπαθεί να υπάρξει επανασύνδεση με τον Στρατή, αλλά επειδή υπάρχει και η Ζέτα θα είναι λίγο δύσκολο. Γίνονται πάρα πολλά, το μαθαίνει ο Τύπος, θα γίνει το έλα να δεις. Η Ζέτα υπάρχει περίπτωση να ξαναφύγει όταν μάθει ότι ζει η Μαρίνα. Έρχονται τώρα τα επόμενα επεισόδια και έχω τρελαθεί.»
Μίλησε με μεγάλη αγάπη για την οικογένειά του τονίζοντας «μου λέγανε κάποτε ότι η καριέρα γίνεται μόνο αν είσαι ελεύθερος. Όχι, η καριέρα γίνεται και με δουλειά και με γυναίκα και με γονείς και με όλα αν το θέλεις. Και οι γυναίκες γίνεται να είναι και μητέρες και να έχουν και πορεία μεγάλη και καριέρα.»
Τέλος, αναφέρθηκε στη συναυλία «Αυτή η νύχτα μένει» που προγραμματίζεται για τις 19 Ιουνίου στο Θέατρο Πέτρας και θα είναι ένα καλοκαιρινό αφιέρωμα στη δεκαετία του ’80 με τη συμμετοχή πολλών συντελεστών της σειράς.
Οκτώ campuses σε όλη τη χώρα, που προσφέρουν περισσότερα από 70 ακαδημαϊκά προγράμματα σπουδών. Υψηλών προδιαγραφών αίθουσες και αμφιθέατρα που δίνουν χώρο στη δημιουργικότητα. Πλήρως εξοπλισμένα εργαστήρια για όλα τα προγράμματα σπουδών. Βιβλιοθήκες με πάνω από 18 χιλιάδες επιστημονικούς τίτλους - αλλά και κορυφαίες αθλητικές υποδομές, χώροι μελέτης και ψυχαγωγίας. Στις υπερσύγχρονες εγκαταστάσεις του Μητροπολιτικού Κολλεγίου διαμορφώνεται το μέλλον της επόμενης γενιάς επιστημόνων και εξειδικευμένων στελεχών της αγοράς.
Η KAFEA TERRA και ο καφές Dimello στηρίζουν την αθλήτρια κολύμβησης ώστε να προετοιμαστεί κατάλληλα για τη μεγάλη στιγμή του αγώνα και να πραγματοποιήσει το όνειρο της
Αποτελεσματική, ολοκληρωμένη και εύκολη διαχείριση των εισπράξεων και της λογιστικοποίησής τους μέσω μιας πρωτοποριακής συνεργασίας της Εθνικής Τράπεζας με τον Όμιλο EPSILON NET