Ο Παντελής Τουτουντζήςέδωσε συνέντευξη κι αναφέρθηκε στα ομόφυλα ζευγάρια και τα παιδιά που μεγαλώνουν.
Ο γνωστός make up artist μίλησε στην εκπομπή «Μαμά-δες» και απόσπασμα από τις δηλώσεις του προβλήθηκε στο «Happy Day». Σε αυτό, μίλησε για την επιθυμία που είχε από μικρός να αποκτήσει το δικό του παιδί κι εξήγησε πως θα έκανε τα πάντα για αυτό.
«Αισθανόμουν από παιδί πως θέλω να γίνω μπαμπάς και το περίεργο είναι πως δεν θέλω να θυμάμαι πόσο τρόμο ένιωσα, όταν το πλαίσιο που ήθελα να περπατήσω τη ζωή μου, η επιλογή μου δηλαδή, δεν μου έδινε αυτό το δικαίωμα», είπε χαρακτηριστικά, ενώ πρόσθεσε: «Ακόμα και τότε, που δεν είχα τίποτα να πιαστώ, το φανταζόμουν σχεδόν κάθε βράδυ πριν κοιμηθώ».
Glomex Player(40599w16ki4e70hs, v-csk2krdd37dd)
Κλείσιμο
Όπως είπε στη συνέχεια, η ψυχοθεραπεία τον βοήθησε να καταλάβει πόσο έντονη είναι η επιθυμία του και να σιγουρευτεί ότι μπορεί κι εκείνος να κάνει το βήμα για να αποκτήσει παιδί.
«Κάποια στιγμή, πάω να κάνω ψυχοθεραπεία και μου λέει η ψυχολόγος "πώς φαντάζεσαι τη ζωή σου σε δέκα χρόνια;". Μια άσκηση που την κάνουν όλοι οι άνθρωποι που πηγαίνουν για ψυχοθεραπεία. Και γράφω "σε ένα σπίτι κοντά στη θάλασσα με τον σύντροφό μου και τα παιδιά μου". Έπαθε η γυναίκα. Λέει "μα αυτός έρχεται με κρίσεις πανικού κι ονειρεύεται παιδιά κι οικογένειες;". Εκεί είμαι τώρα. Σε αυτό που έγραψα σε αυτό το χαρτί. Τα έκανα όλα αυτά που της έγραψα», εξηγεί.
Τέλος, ανέφερε: «Εγώ ήθελα να ακούσω έναν άνθρωπο να μου λέει με σιγουριά ότι τα ομόφυλα ζευγάρια βγάζουν το ίδιο ευτυχισμένα παιδιά, με τα ετερόφυλα. Ήθελα να το ακούσω αυτό, ήταν η ανάγκη μου. Όχι για να παραγκωνίσω την τελική ευθύνη που θα ήταν δική μου, όμως ήθελα να έχω παραδείγματα, στατιστικές, να τα έχω όλα».
«Και φτάσαμε μέχρι τη Γαλλία για αυτή τη σιγουριά. Βέβαια, όλοι οι φίλοι μου μου είπαν "μακάρι να το έκαναν όλοι αυτό"», συμπλήρωσε κλείνοντας.
Η MINOAN LINES προσφέρει πλέον καθημερινές προσεγγίσεις από και προς το λιμάνι του Αδάμαντα σε μόλις 3 ώρες και 50 λεπτά, συνδέοντας το νησί απευθείας με τον Πειραιά και το Ηράκλειο Κρήτης.
Κατά τη διάρκεια αυτών των χρόνων επιβεβαιώνει την ηγετική της θέση στο κλάδο με θετικούς δείκτες ανάπτυξης και πλέον προχωρά στην υλοποίηση ενός ισχυρού πλάνου επενδύσεων
Μέσω του NBG Business Seeds, η Τράπεζα είναι δίπλα στις επιχειρήσεις, σε κάθε βήμα, προσφέροντας όχι μόνο χρηματοδότηση, αλλά και την απαραίτητη υποστήριξη, εργαλεία και δικτύωση.