Έλενα Μαυρίδου για Δημήτρη Λάλο: «Όταν γνωριστήκαμε έγινε κατευθείαν άμεση σύνδεση»
«Είχαμε κάνει τις δοκιμές της νιότης» δήλωσε η ηθοποιός
Η Έλενα Μαυρίδου και ο Δημήτρης Λάλος παραχώρησαν πρόσφατα συνέντευξη στο περιοδικό «ΟΚ!», με αφορμή την καλοκαιρινή περιοδεία της παράστασης «Βάκχες», όπου μίλησαν για τη σχέση τους.
Σε ερώτηση για το αν είναι χρήσιμο να κάνει κανείς το ίδιο επάγγελμα με τον/τη σύζυγό του, η Έλενα Μαυρίδου απάντησε: «Εμείς με τον Δημήτρη γνωριστήκαμε σε μία που είχαμε κάνει κύκλους στη δουλειά. Είχαμε κάνει τις δοκιμές της νιότης. Έτσι όταν γνωριστήκαμε, ερωτευτήκαμε και αγαπηθήκαμε».
«Τι πιο ωραίο από το να γνωρίζει ο σύντροφός σου τις αγωνίες και τις ιδιαιτερότητές της δουλειά σου; Αν δεν γνωρίζει το επάγγελμα, δεν μπορεί να καταλάβει τι ζόρια τραβάς» πρόσθεσε με τη σειρά του ο Δημήτρης Λάλος.
Σχετικά με τη γνωριμία τους, η Έλενα Μαυρίδου ανέφερε: «Ήταν να παίξουμε σε μία παράσταση. Η παράσταση ήταν να ανέβει στο δικό μου θέατρο, στο Θέατρο "Χώρος", Από την πρώτη στιγμή που ήρθε, ένιωσα σύνδεση με τον Δημήτρη. Είναι ένας άνθρωπος που έχει μοχθήσει για το θέατρο, το αγαπάει ποικιλιοτρόπως, έχει χτιστεί κυριολεκτικά το Επί Κολωνώ και αυτό συγκίνησε».
Κλείσιμο
Ο Δημήτρης Λάλος σε ερώτηση για το τι είδε ο ένας στον άλλον απάντησε χιουμοριστικά: «Έλα ντε. Εγώ είμαι καμπούρης, τι είδες Έλενα; (γελάει). Είναι αυτή η κοψιά μου, κατάγομαι από βουνό, από την Κρανιά Ελασσόνα. Και οι δύο γονείς μου είναι από το ίδιο χωριό».
Η ηθοποιός, από τη μεριά της, σχολίασε: «Όταν γνωριστήκαμε έγινε κατευθείαν άμεση σύνδεση. Ίσως ήταν το βλέμμα του».
Η MINOAN LINES προσφέρει πλέον καθημερινές προσεγγίσεις από και προς το λιμάνι του Αδάμαντα σε μόλις 3 ώρες και 50 λεπτά, συνδέοντας το νησί απευθείας με τον Πειραιά και το Ηράκλειο Κρήτης.
Κατά τη διάρκεια αυτών των χρόνων επιβεβαιώνει την ηγετική της θέση στο κλάδο με θετικούς δείκτες ανάπτυξης και πλέον προχωρά στην υλοποίηση ενός ισχυρού πλάνου επενδύσεων
Μέσω του NBG Business Seeds, η Τράπεζα είναι δίπλα στις επιχειρήσεις, σε κάθε βήμα, προσφέροντας όχι μόνο χρηματοδότηση, αλλά και την απαραίτητη υποστήριξη, εργαλεία και δικτύωση.