Το ζευγάρι που ενώθηκε με τα ιερά δεσμά του γάμου σε τελετή στον Λυκαβηττό στις 24 Σεπτεμβριου, γιόρτασε την πιο όμορφη ημέρα της ζωής του για να βυθιστεί στο πένθος την αμέσως επόμενη όταν ο πρώην νικητής του «Survivor», έχασε την μητέρα του, μετά από σοβαρό πρόβλημα υγείας.
Ο Γιώργος Αγγελόπουλος από τότε δεν είναι ιδιαίτερο ενεργός στα κοινωνικά δίκτυα, ωστόσο το πρωί της Πέμπτης 26 Οκτωβρίου έκανε μια ανάρτηση με αφορμή την ονομαστική γιορτή της συζύγου του, Δήμητρα Βαμβακούση.
Ο ηθοποιός ανέβασε μια φωτογραφία της γυναίκας του στη θάλασσα που βρίσκεται πάνω σε σανίδα και έγραψε: «Χρόνια σου πολλά αγάπη μου».
Μία σπουδαία διάκριση που το κατατάσσει στα κορυφαία ξενοδοχειακά συγκροτήματα σε παγκόσμια κλίμακα απέσπασε το Nana Princess των Nana Hotels του Ομίλου Εταιρειών Καράτζη καθώς βραβεύτηκε από το TripAdvisor ως μία «Best of the Best» επιλογή.