Ο Γιώργος Καραμίχος έκανε δηλώσεις κι αναφέρθηκε στο τηλεπαιχνίδι που παρουσιάζει στην ΕΡΤ, τα νούμερα τηλεθέασης, αλλά και τον ρατσισμό που επικρατεί στην Ελλάδα.
Ο ηθοποιός έκανε δηλώσεις στις τηλεοπτικές κάμερες. Απόσπασμα από αυτές προβλήθηκε στην εκπομπή «Happy Day».
«Οι Έλληνες είμαστε βαθιά ρατσιστές. Ακόμα μας ενδιαφέρει τι θα πει ο γείτονας. Έχουμε δρόμο ακόμα για το προνόμιο της αδιαφορίας, του να μη μας νοιάζει τι χρώμα μαλλί έχει και τι φοράει ο γείτονας. Τα παιδιά μας είναι σε καλύτερη μοίρα, δεν τους νοιάζει η σεξουαλική ταυτότητα του άλλου», είπε χαρακτηριστικά.
Glomex Player(40599w16ki4e70hs, v-cwizjb6pjovt)
Κλείσιμο
Στη συνέχεια, αναφέρθηκε στο τηλεπαιχνίδι της ΕΡΤ. «Δεν νιώθω κανέναν ανταγωνισμό στο παιχνίδι, περνάω καλά. Προς το παρόν, δεν θέλω να παρουσιάσω κάτι άλλο. Πριν το παιχνίδι, είχα αρνηθεί πολλές προτάσεις. Μου αρέσει όταν σνομπάρω κάτι χρόνια, μετά να το κάνω», είπε.
Τέλος, πρόσθεσε: «Δεν με απασχολούν τα νούμερα τηλεθέασης».
Μια μοναδική εμπειρία τηλεθέασης με εκατοντάδες ώρες ζωντανής δράσης, δεκάδες συνεντεύξεις και εμπεριστατωμένες αναλύσεις, μέσα από 7+1 pop up κανάλια Eurosport, αποκλειστικά διαθέσιμα μέσα από το Vodafone TV
Το στρατηγικό πλάνο της Coca-Cola Τρία Έψιλον βασίζεται στον ψηφιακό και τεχνολογικό μετασχηματισμό, και στοχεύει στη βιωσιμότητα και την ενίσχυση της κοινωνίας.