Ο ποινικολόγος βγήκε στον αέρα της εκπομπής «Super Κατερίνα» προκειμένου να εξηγήσει όσα συνέβησαν με τη σύλληψη ικαι αθώωση της Εύης Βατίδου στην πρόσφατη δικαστική της διαμάχη με μοτοσικλετιστή.
Ο Ανδρέας Μικρούτσικος τον ρώτησε αρχικά: «Εγώ μια ερώτηση θέλω να σου κάνω, όταν η Εύη σε πήρε τηλέφωνο, βαθιά μέσα σου χαιρόσουν που δε μπορεί να κάνει βήμα χωρίς εσένα;».
Τότε, ο Αλέξης Κούγιας απάντησε: «Όχι βέβαια. Πρώτα απ’ όλα, δεν ξέρει κανείς ποια είναι η δική μου άποψη γι’ αυτή την υπέροχη ερωτική σχέση. Υπήρξε ένας τεράστιος έρωτας, αλλιώς εγώ δεν πήγαινα στην εκκλησία».
Δείτε το βίντεο
Glomex Player(eexbs1jkdkewvzn, v-cwyfgn47tq49)
«Βλέπω να αναθερμαίνεται» του είπε ο παρουσιαστής, χαμογελώντας.
«Όχι Ανδρέα, μη βιάζεσαι να βγάλεις συμπεράσματα» απάντησε ο Αλέξης Κούγιας.
«Θα του φτιάξεις άγαλμα του τύπου με τη μοτοσυκλέτα» αποκρίθηκε με χιουμοριστική διάθεση, ο Ανδρέας Μικρούτσικος.
Ο Αλέξης Κούγιας με τη σειρά του, ξεκαθάρισε: «Ανδρέα, μη βιάζεσαι. Θα στα πω για να μη δημιουργούνται συνειρμοί. Έχω περάσει έναν μεγάλο έρωτα με την Εύη κι αυτή με εμένα. Γι’ αυτό και πήγαμε στην εκκλησία. Κάναμε δυο υπέροχα παιδιά. Κάποια στιγμή, στην επταετία, συνέβη κάτι πολύ σοβαρό. Όμως, γυναίκα με την οποία είσαι μαζί, κάνεις δυο παιδιά και για τους δικούς της λόγους, μετά τον χωρισμό – το τονίζω γιατί το ήθος της Εύης είναι αδιαμφισβήτητο – ποτέ δεν υπήρξε θέμα απιστίας από καμία από τις δυο πλευρές… Γυναίκα λοιπόν που χωρίζεις και πηγαίνει με άλλον άνδρα, δεν υπάρχει επιστροφή».
Στην ίδια σαρκαστική διάθεση, ο παρουσιαστής είπε: «Δεύτερος γάμος Αλέξη, δεύτερος γάμος με ίδιο πρόσωπο δεν είναι πρωτότυπο, το έχουμε ξαναδεί».
Η MINOAN LINES προσφέρει πλέον καθημερινές προσεγγίσεις από και προς το λιμάνι του Αδάμαντα σε μόλις 3 ώρες και 50 λεπτά, συνδέοντας το νησί απευθείας με τον Πειραιά και το Ηράκλειο Κρήτης.
Κατά τη διάρκεια αυτών των χρόνων επιβεβαιώνει την ηγετική της θέση στο κλάδο με θετικούς δείκτες ανάπτυξης και πλέον προχωρά στην υλοποίηση ενός ισχυρού πλάνου επενδύσεων
Μέσω του NBG Business Seeds, η Τράπεζα είναι δίπλα στις επιχειρήσεις, σε κάθε βήμα, προσφέροντας όχι μόνο χρηματοδότηση, αλλά και την απαραίτητη υποστήριξη, εργαλεία και δικτύωση.