Survivor: Η Μαρία Αντωνά είπε τον Αγάθωνα Ιακωβίδη, Πυθαγόρα, σε παιχνίδι του Survivor
«Έχει πάει και στη Eurovision έχει εκπροσωπήσει και τη χώρα μας με μουστάκι, τον θυμάσαι;» είπε στον Σάββα Γκέντζογλου περιγράφοντας τη λέξη «Πυθαγόρας»
Στο επεισόδιο του Survivor που προβλήθηκε την Τετάρτη 7 Φεβρουαρίου, ου δύο ομάδες αναμετρήθηκαν εκτός από τον αγώνα επάθλου και στα παιχνίδια της Καραϊβικής.
Οι διαγωνιζόμενοι έπαιξαν το «Πες το Αλλιώς» και όταν ήρθε η σειρά της Μαρίας Αντωνά και του Σάββα Γκέντζογλου, υπήρξε ένα περίπλοκο μπέρδεμα με τα ονόματα, Αγάθωνας και το Πυθαγόρας.
Η παίκτρια της κόκκινης ομάδας κλήθηκε να περιγράψει στον συμπαίκτη της τη λέξη «Πυθαγόρας» με οποιαδήποτε άλλη λέξη ήθελε, εκτός των «Σάμος», «Θεώρημα», «Τρίγωνο», «Ρίζα» και «Φιλόσοφος».
Η Μαρία Αντωνά στην προσπάθειά της να περιγράψει τη λέξη, είπε στον παίκτη: «Είναι όνομα, αυτός έχει πάει και στη Eurovision έχει εκπροσωπήσει και τη χώρα μας με μουστάκι, τον θυμάσαι;» εννοώντας τον Αγάθωνα Ιακωβίδη.
Η MINOAN LINES προσφέρει πλέον καθημερινές προσεγγίσεις από και προς το λιμάνι του Αδάμαντα σε μόλις 3 ώρες και 50 λεπτά, συνδέοντας το νησί απευθείας με τον Πειραιά και το Ηράκλειο Κρήτης.
Κατά τη διάρκεια αυτών των χρόνων επιβεβαιώνει την ηγετική της θέση στο κλάδο με θετικούς δείκτες ανάπτυξης και πλέον προχωρά στην υλοποίηση ενός ισχυρού πλάνου επενδύσεων
Μέσω του NBG Business Seeds, η Τράπεζα είναι δίπλα στις επιχειρήσεις, σε κάθε βήμα, προσφέροντας όχι μόνο χρηματοδότηση, αλλά και την απαραίτητη υποστήριξη, εργαλεία και δικτύωση.