Ο Χριστόφορος Παπακαλιάτης και το καστ του Maetsro συναντιούνται σε καθημερινή βάση για τις ανάγκες των γυρισμάτων, μεγάλο μέρος των οποίων πραγματοποιείται στους Παξούς.
Ο δημιουργός της σειράς, που επιστρέφει στο MEGA τον Μάιο, μοιράζεται με τους διαδικτυακούς ακολούθους, τόσο του ίδιου, όσο και της σειράς, στιγμιότυπα από αυτές τις συναντήσεις.
Το βράδυ της Δευτέρας 8 Απριλίου, ο Χριστόφορος Παπακαλιάτης ανέβασε στο Instagram μια selfie με ορισμένους από τους ηθοποιούς που πρωταγωνιστούν στη σειρά. Μεταξύ αυτών, η Μαρία Καβογιάννη, η Κλέλια Ανδριολάτου, ο Φάνης Μουρατίδης, η Χάρις Αλεξίου και ο Ορέστης Χαλκιάς.
Σε προηγούμενη ανάρτηση, ο Χριστόφορος Παπακαλιάτης πόζαρε αγκαλιά με τη Χαρούλα Αλεξίου, που πρωταγωνιστεί, μεταξύ άλλων, στο Maestro.
Στο στιγμιότυπο από τα γυρίσματα της δεύτερης σεζόν, οι δυο τους φωτογραφίζονται χαμογελαστοί και αγκαλιασμένοι. Ο σκηνοθέτης έγραψε στη λεζάντα: «Κυριακή στο νησί!».
Η δεύτερη σεζόν αποτελείται από 6 επεισόδια, ενώ το Maestro θα ολοκληρώσει τον κύκλο της ιστορία του με μια τρίτη σεζόν που θα έχει 4 επεισόδια. Αυτή αναμένεται να μεταδοθεί το φθινόπωρο του 2024 επίσης από το MEGA και το Netflix.
Όλα όσα πρέπει να κάνουμε για να παραμείνουμε ενυδατωμένοι και ασφαλείς όταν οι θερμοκρασίες είναι ιδιαίτερα αυξημένες – Η σημασία της ποιότητας του νερού.
Η δεύτερη κατά σειρά δράση του φετινού προγράμματος (2024) πραγματοποιήθηκε μεταξύ 21 και 24 Ιουνίου στη Σαντορίνη, συγκεντρώνοντας από ακτές και βυθούς το διόλου ευκαταφρόνητο μέγεθος των 306,5 κιλών απορριμμάτων.
Το στρατηγικό πλάνο της Coca-Cola Τρία Έψιλον βασίζεται στον ψηφιακό και τεχνολογικό μετασχηματισμό, και στοχεύει στη βιωσιμότητα και την ενίσχυση της κοινωνίας.