Λίγο πριν η Μαρίνα Σάττι και η ομάδα της αναχωρήσουν για τη Σουηδία και τον 68ο διαγωνισμό της Eurovision, η ΕΡΤ έκανε ένα πάρτι για την ελληνική αποστολή στο κέντρο της Αθήνας.
Πρόσωπο της βραδιάς ήταν ασφαλώς η Ελληνίδα τραγουδίστρια, ενώ το «παρών» έδωσαν και άλλοι καλλιτέχνες, από τον χώρο της μουσικής και της τηλεόρασης. Η τραγουδίστρια, που φέτος εκπροσωπεί την Ελλάδα με το «Ζάρι», φωτογραφήθηκε με τους στιχουργούς, τη χορευτική της ομάδα και τον Φωκά Ευαγγελινό, φορώντας μία μακριά τζιν φούστα, ένα ροζ κορμάκι, ενώ τα λευκά φτερά στη μέση και τα παπούτσια της, τράβηξαν τα βλέμματα. Στη διάρκεια της βραδιάς, η Μαρίνα Σάττι είπε και το «Ζάρι» ζωντανά, με τους φαν να την αποθεώνουν.
Ο 68ος διαγωνισμός τραγουδιού θα πραγματοποιηθεί στη Μάλμε της Σουηδίας, στις 7, 9 και 11 Μαΐου. Η Μαρίνα Σάττι θα εμφανιστεί στην 4η θέση στον Β' Ημιτελικό που θα διεξαχθεί στις 9 Μαΐου.
Στον Α' Ημιτελικό την Τρίτη 7 Μαϊου, συμμετέχουν 15 χώρες, οι οποίες θα εμφανιστούν με την εξής σειρά: Ουκρανία, Κύπρος, Πολωνία, Σερβία, Λιθουανία, Κροατία, Ιρλανδία, Σλοβενία, Ισλανδία, Φινλανδία, Πορτογαλία, Λουξεμβούργο, Αυστραλία, Αζερμπαϊτζάν και Μολδαβία.
Στον πρώτο ημιτελικό θα εμφανιστούν και θα ψηφίσουν επίσης, οι Σουηδία, Ηνωμένο Βασίλειο και Γερμανία. Στον Β' Ημιτελικό, στις 9 Μαΐου, συμμετέχουν με την σειρά οι: Αυστρία, Μάλτα, Ελβετία, Ελλάδα, Τσεχία, Αλβανία, Δανία, Αρμενία, Ισραήλ, Εσθονία, Γεωργία, Ολλανδία, Νορβηγία, Λετονία, Άγιος Μαρίνος και Βέλγιο. Στον δεύτερο ημιτελικό θα εμφανιστούν και θα ψηφίσουν οι Ισπανία, Ιταλία και Γαλλία.
Όλα όσα πρέπει να κάνουμε για να παραμείνουμε ενυδατωμένοι και ασφαλείς όταν οι θερμοκρασίες είναι ιδιαίτερα αυξημένες – Η σημασία της ποιότητας του νερού.
Η δεύτερη κατά σειρά δράση του φετινού προγράμματος (2024) πραγματοποιήθηκε μεταξύ 21 και 24 Ιουνίου στη Σαντορίνη, συγκεντρώνοντας από ακτές και βυθούς το διόλου ευκαταφρόνητο μέγεθος των 306,5 κιλών απορριμμάτων.
Το στρατηγικό πλάνο της Coca-Cola Τρία Έψιλον βασίζεται στον ψηφιακό και τεχνολογικό μετασχηματισμό, και στοχεύει στη βιωσιμότητα και την ενίσχυση της κοινωνίας.