Η ηθοποιός έφυγε από τη ζωή σε ηλικία 76 ετών, ενώ τα τελευταία χρόνια έπασχε από τη νόσο του Αλτσχάιμερ.
Καλεσμένη στην εκπομπή «Στούντιο 4», η Ελένη Καστάνη μίλησε για την συνάδελφό της, ενώ τόνισε για εκείνη πως ήταν πρότυπο για τη γενιά της.
«Η Άννα χαρακτήρισε ολόκληρη την εποχή. Η Άννα ήταν πρότυπο για εμάς τις νεότερες ηθοποιούς. Πιστεύω ότι τα κορίτσια της δικής μου γενιάς προσπαθούσαν να μιμηθούν την Άννα. Ήταν μια πανέξυπνη γυναίκα», είπε χαρακτηριστικά.
Glomex Player(40599w16ki4e70hs, v-d14asy8e887l)
Κλείσιμο
Στη συνέχεια, πρόσθεσε: «Θεωρώ ότι όσα κορίτσια ξεχώρισαν σε αυτή τη γενιά, είναι κορίτσια που δεν πάτησαν πάνω στην Άννα, δηλαδή δεν έπαιζαν ακριβώς όπως η Άννα».
Μίλησε επίσης, για τη συνεργασία της μαζί της στις «Τρεις Χάριτες». «Η πρώτη φορά που συναντηθήκαμε με την Άννα ήταν στις "Τρεις Χάριτες". Τότε, ο σκηνοθέτης ρωτούσε "ποια είναι η Ελένη Καστάνη που θα παίξει και τόσο μεγάλο ρόλο στη σειρά;". Αυτός ο σκηνοθέτης από τότε, με λάτρεψε και με έπαιρνε συνέχεια στις σειρές που έκανε. Όλες οι ηθοποιοί με υποδέχτηκαν με πολύ όμορφο τρόπο», είπε κλείνοντας.
Όλα όσα πρέπει να κάνουμε για να παραμείνουμε ενυδατωμένοι και ασφαλείς όταν οι θερμοκρασίες είναι ιδιαίτερα αυξημένες – Η σημασία της ποιότητας του νερού.
Η δεύτερη κατά σειρά δράση του φετινού προγράμματος (2024) πραγματοποιήθηκε μεταξύ 21 και 24 Ιουνίου στη Σαντορίνη, συγκεντρώνοντας από ακτές και βυθούς το διόλου ευκαταφρόνητο μέγεθος των 306,5 κιλών απορριμμάτων.
Το στρατηγικό πλάνο της Coca-Cola Τρία Έψιλον βασίζεται στον ψηφιακό και τεχνολογικό μετασχηματισμό, και στοχεύει στη βιωσιμότητα και την ενίσχυση της κοινωνίας.