Ο Mente Fuerte έκανε δηλώσεις στις τηλεοπτικές κάμερες που τον συνάντησαν σε μία εκδήλωση και αναφέρθηκε, μεταξύ άλλων, στη Δέσποινα Βανδή, με την οποία πρόσφατα συνεργάστηκαν.
Ο τράπερ ρωτήθηκε, σχετικά με το την αίσθηση που του άφησε η συνεργασία τους, με τον ίδιο να αναφέρεται στην πρώτη εικόνα που είχε από την λαϊκή τραγουδίστρια, πριν συναναστραφεί μαζί της και κυκλοφορήσουν ένα κομμάτι.
Όπως είπε στο «Happy Day»: «Είναι φοβερή τυπάρα, είναι πολύ καλό άτομο και τα έχουμε βρει. Ναι σίγουρα τη φοβόμουν στην αρχή, της το έχω πει φαινόταν πολύ ξινή, αλλά είναι φοβερή, πολύ καλό άτομο».
Σε μια ιδιαίτερη εκδήλωση που διοργάνωσε η Κωτσόβολος οι αθλητές από τις δύο αποστολές μίλησαν για τους αγώνες της ζωής τους, δίνοντας έμπνευση, ελπίδα και αισιοδοξία.
Στα 23 της χρόνια η σκοπεύτρια από τα Χανιά αγωνίζεται στους πρώτους Ολυμπιακούς Αγώνες της καριέρας της. Και μπορεί, όπως παραδέχεται να έχει άγχος, αλλά στο τέλος κερδίζει η ακόμα μεγαλύτερη προσμονή της για τη μεγαλύτερη έως σήμερα αθλητική πρόκληση της ζωής της.