Η
Δήμητρα Βαμβακούση μίλησε για τον σύζυγό της,
Γιώργο Αγγελόπουλο, και την κόρη τους, η οποία ήρθε στον κόσμο τον Φεβρουάριο.
Η πρώην παίκτρια του «Survivor» ήταν καλεσμένη στο πλατό της εκπομπής «Πρωινό Σου Σου», όπου αναφέρθηκε στην περίοδο που διανύει με την οικογένειά της, τις δυσκολίες της εγκυμοσύνης, τον σύζυγό της και τη δημοσιότητα.
Αρχικά, αποκάλυψε ότι η κόρη της μοιάζει στον πατέρα της: «
Το μωρό μου μοιάζει στον άνδρα μου. Μ' αρέσει, αφού είναι κούκλος. Είμαι πολύ χαρούμενη μαμά, όλα βαίνουν καλώς, υπάρχει μια κούραση, αλλά συνεργαζόμαστε πολύ ωραία. Μόνο ευγνώμων μπορώ να είμαι».
Δείτε το βίντεο
Glomex Player(eexbs1jkdkewvzn, v-d1yswzbltw41)
Επίσης, μοιράστηκε μερικές λεπτομέρειες από την καθημερινότητά τους:
«Αλλάζει γρήγορα. Ανυπομονώ να μιλήσει το μωρό μας. Προσπαθώ να περνάω πάρα πολύ χρόνο με το μωρό. Κυρίως είμαι μαζί της. Όταν λείπω, το τηλέφωνο το έχω δίπλα μου, να και τώρα αν χτυπήσει θα το σηκώσω live. Αλλά εμπιστεύομαι πάρα πολύ τον Γιώργο και τη μαμά μου. Τις νύχτες ξυπνάω εγώ πιο πολύ. Ο Γιώργος δουλεύει πιο πολύ την ημέρα. Ξυπνάει και ο Γιώργος, αλλά περισσότερο εγώ συνήθως. Δεν κοιμάται ακόμα συνεχόμενα».
Για τα κιλά που πήρε από την εγκυμοσύνη, είπε:
«Καλό είναι να τα λέμε τα πράγματα όπως είναι. Όταν γέννησα είχε η μικρή αλλεργία στο γάλα της αγελάδας και στα παράγωγα, οπότε δεν έτρωγα πάρα πολλά πράγματα. Ήταν εύκολο να χάσω τα κιλά με τον θηλασμό κτλ. 22 κιλά πήρα και τα έχασα».
Σχετικά με τα συναισθήματά της, η Δήμητρα Βαμβακούση σχολίασε: «
Ό, τι και να πω δεν μπορώ να το περιγράψω ακριβώς. Τώρα, έχουμε οικογένεια. Σίγουρα υπάρχει το αίσθημα της ευθύνης, ευγνωμοσύνης γιατί μας έτυχε και είναι μια ευλογία. Ευχαριστιέμαι την κάθε στιγμή».
Επιπλέον, εκμυστηρεύτηκε ότι ο σύζυγός της την αγαπάει για όλες τις πλευρές της και την στήριξε στη δύσκολη περίοδο μετά τη γέννα. «
Ο Γιώργος αγαπάει τη γυναίκα σε όλες τις εκφάνσεις. Μετά την εγκυμοσύνη ήταν μια δύσκολη περίοδος και σωματικά, εμφανισιακά, ψυχολογικά. Ακόμα νιώθω ότι με βαράνε οι ορμόνες στο κεφάλι. Αλλά θαυμάζω πραγματικά τη στάση που έχει ο Γιώργος μου και τον ευχαριστώ πάρα πολύ, γιατί το εκλαμβάνω αυτό και με κάνει να αγαπάω τον εαυτό μου περισσότερο», σημείωσε.