Η Έλενα Παπαρίζου παρέλαβε συγκινημένη το τιμητικό βραβείο για την καριέρα της, στα MAD VMA, το βράδυ της Τετάρτης 19 Ιουνίου.
Ο Φωκάς Ευαγγελινός έδωσε στην τραγουδίστρια το βραβείο και εκείνη χόρεψε μαζί του ένα απόσπασμα του «My Number One» για το οποίο είχαν συνεργαστεί όταν βγήκε το νικητήριο κομμάτι της Eurovision το 2005.
Δείτε το βίντεο
«Δεν ξέρω πώς πρέπει να μιλήσω και τι να πω» είπε η Έλενα Παπαρίζου αρχικά και στη συνέχεια πρόσθεσε: «Δεν ξέρω ποιον να πρωτοευχαριστήσω αλλά μιας και μου έδωσες εσύ (σ.σ. Φωκάς Ευαγγελινός) αυτό το όμορφο και τιμητικό βραβείο... Στα 25 χρόνια είναι και οι Antique μέσα αλλά στα 20 χρόνια, στα MAD VMA του 2004, που τραγούδησα το 'Αναπάντητες Κλήσεις' με τον Χρίστο Δάντη, εκεί σε γνώρισα. Είναι τιμή μου που μου δίνεις αυτό αλλά το πιο μεγάλο βραβείο μαζί σου, το σηκώσαμε για την πατρίδα μας ήταν της Eurovision και ήμασταν το dream team τότε.».
Στο τέλος, αφιέρωσε το βραβείο στους θαυμαστές της λέγοντας: «Ο απλός κόσμος είναι αυτός που επιλέγει τους καλλιτέχνες του. Σας αγαπώ πολύ παιδιά, ευχαριστώ».
Οι νικητές των βραβείων MAD VMA 2024 ήταν οι ακόλουθοι:
Κλείσιμο
Άλμπουμ της Χρονιάς: Ευχή – Αναστασία
Viral τραγούδι: Ταξίδι – Μαρίνα Σπανού
Νέος Καλλιτέχνης: Sicario
Video Clip της Χρονιάς: 30, 40 – Μέλισσες
Urban Video Clip: Napoli – RACK
Video Clip Greek Dance: Σημάδι – Αναστασία
Video Clip Pop: Ελπίδα – Κωνσταντίνος Αργυρός
Video Clip Σύγχρονο Λαϊκό: Η Γυναίκα της Ζωής σου – Κατερίνα Λιόλιου
Video Clip Μπαλάντα: Πες – ZAF
Video Clip Dance: Tik Tak – Trannos
Ντουέτο Συνεργασία: Γδύσου – Apon & Ελένη Φουρέιρα
Τραγούδι στο Ραδιόφωνο: Μόνο με Σένα – Γιώργος Σαμπάνης
Pop Καλλιτέχνης: Μαρίνα Σάττι
Ερμηνευτής: Ελένη Φουρέιρα
Ψηφιακό Τραγούδι: Deja Vu – Rack & Lila
Urban Καλλιτέχνης: TOQUEL
Σύγχρονος Λαϊκός Καλλιτέχνης: Δέσποινα Βανδή
Λαϊκός Καλλιτέχνης: Κωνσταντίνος Αργυρός
Τιμητικό Βραβείο: Έλενα Παπαρίζου
Social Media Hero: Fipster
Το Manko Athens, η πολυαναμενόμενη νέα άφιξη του Οne&Only που έχει τη μοναδική ικανότητα να μεταμορφώνεται κατά τη διάρκεια της ημέρας, έχει ήδη γίνει talk of the town
Με το CHAMPION JET 2 της SEAJETS μπορείς να επισκεφτείς διαδοχικά Σέριφο, Σίφνο και Μήλο πιο γρήγορα από ποτέ, και να έχεις μια μοναδική ταξιδιωτική εμπειρία.