Η Ελισάβετ Σπανού, το απόγευμα της Παρασκευής 21ης Ιουνίου, ανέβασε ένα story στον προσωπικό της λογαριασμό στο Instagram, στο οποίο μίλησε για τη μητρότητα, έναν περίπου μήνα μετά τη γέννηση της κόρης της.
Δημοσιεύοντας μια φωτογραφία με τη νεογέννητη κόρη της, η τραγουδίστρια μίλησε για τις δυσκολίες που αντιμετωπίζει, οι οποίες όμως ξεπερνιούνται αμέσως, όταν παίρνει αγκαλιά το παιδί της. Όπως έγραψε: «Και μοναξιά έχει και κλεισούρα έχει και κούραση και αϋπνία. Πρωτόγνωρα συναισθήματα και πράγματα που δεν έχω ξανακάνει ποτέ. Ξαφνικά μπήκε στη ζωή μου το θήλαστρο, οι πάνες και όλα είναι καινούργια και περίεργα, αλλά όταν είμαστε αγκαλιά, με έχει αγκαλιάσει ο κόσμος όλος».
Σε μια ιδιαίτερη εκδήλωση που διοργάνωσε η Κωτσόβολος οι αθλητές από τις δύο αποστολές μίλησαν για τους αγώνες της ζωής τους, δίνοντας έμπνευση, ελπίδα και αισιοδοξία.
Στα 23 της χρόνια η σκοπεύτρια από τα Χανιά αγωνίζεται στους πρώτους Ολυμπιακούς Αγώνες της καριέρας της. Και μπορεί, όπως παραδέχεται να έχει άγχος, αλλά στο τέλος κερδίζει η ακόμα μεγαλύτερη προσμονή της για τη μεγαλύτερη έως σήμερα αθλητική πρόκληση της ζωής της.