Το τότε ζευγάρι φαίνεται στη φωτογραφία να απολαμβάνει τον καφέ του στο στο μπαρ της «Μεγάλης Βρετανίας».
Η συγκεκριμένη φωτογραφία χρονολογείται στο 1962, κατά τον πρώτο καιρό δηλαδή, της γνωριμίας τους.
Το ασπρόμαυρο στιγμιότυπο δημοσιεύτηκε στην σελίδα «Elena’s Diary Blog» στο Instagram, ενώ βρίσκεται και στο βιβλίο του Ζάχου Χατζηφωτίου, «Η Τζένη Καρέζη όπως τη γνώρισα».
Κλείσιμο
Στη λεζάντα της ανάρτησης αναφέρεται: «Σε μια από τις τελευταίες του συνεντεύξεις ο πρώτος σύζυγος της αξέχαστης ηθοποιού είχε αφηγηθεί "με την Τζένη Καρέζη νομίζω ήμασταν μαζί τέσσερα χρόνια. Άλλη η Τζένη στο θέατρο και τον κινηματογράφο και άλλη στο σπίτι. Υποδειγματική σύζυγος, μαγείρευε. Με την Τζένη χωρίσαμε, επειδή σχεδόν δεν βλεπόμασταν. Άλλο το δικό της ωράριο, αλλιώτικο το δικό μου. Όταν εγώ ερχόμουν στο σπίτι να κοιμηθώ, εκείνη σηκωνόταν να πάει σε πρωινό κινηματογραφικό γύρισμα. Μέναμε στο ίδιο σπίτι, αλλά δεν βρισκόμασταν. Μόνο στον διάδρομο βρισκόμασταν».
Κατά τη διάρκεια αυτών των χρόνων επιβεβαιώνει την ηγετική της θέση στο κλάδο με θετικούς δείκτες ανάπτυξης και πλέον προχωρά στην υλοποίηση ενός ισχυρού πλάνου επενδύσεων
Μέσω του NBG Business Seeds, η Τράπεζα είναι δίπλα στις επιχειρήσεις, σε κάθε βήμα, προσφέροντας όχι μόνο χρηματοδότηση, αλλά και την απαραίτητη υποστήριξη, εργαλεία και δικτύωση.