Τη Μύκονο επέλεξε αυτές τις ημέρες η Ιωάννα Παλιοσπύρου για να απολαύσει μερικές καλοκαιρινές στιγμές.
Θέλοντας να μοιραστεί κάποια στιγμιότυπα από τα μπάνια της στη θάλασσα με τους περισσότερους από 200 χιλιάδες ακολούθους της, η Ιωάννα Παλιοσπύρου έκανε μια ανάρτηση στο Instagram της. Στις φωτογραφίες που δημοσίευσε από την παραλία, πόζαρε γονατισμένη στην άμμο με φόντο τα γαλάζια νερά του κυκλαδίτικου νησιού, φορώντας ένα σκούρο μπλε και γαλάζιο μπικίνι, ένα καπέλο και γυαλιά ηλίου.
«Διακοπές για πάντα, στο απέραντο γαλάζιο! Ελλάδα μου σ' αγαπώ», έγραψε συνοδεύοντας τις φωτογραφίες.
Σε μια ιδιαίτερη εκδήλωση που διοργάνωσε η Κωτσόβολος οι αθλητές από τις δύο αποστολές μίλησαν για τους αγώνες της ζωής τους, δίνοντας έμπνευση, ελπίδα και αισιοδοξία.
Στα 23 της χρόνια η σκοπεύτρια από τα Χανιά αγωνίζεται στους πρώτους Ολυμπιακούς Αγώνες της καριέρας της. Και μπορεί, όπως παραδέχεται να έχει άγχος, αλλά στο τέλος κερδίζει η ακόμα μεγαλύτερη προσμονή της για τη μεγαλύτερη έως σήμερα αθλητική πρόκληση της ζωής της.