Η παρουσιάστρια, αφού ολοκλήρωσε τα επαγγελματικά της καθήκοντα, ξεκίνησε τις καλοκαιρινές της διακοπές μαζί με τον σύζυγό της, Μάκη Παντζόπουλο και τα παιδιά της.
Όπως κάθε χρόνο, έτσι και φέτος, η Ελένη Μενεγάκη θα περάσει το μεγαλύτερο μέρος των διακοπών της στην Άνδρο, αφού εκεί περνάει ποιοτικό χρόνο με αγαπημένα της πρόσωπα.
Το Σάββατο 20 Ιουλίου, η παρουσιάστρια ανέβασε μια φωτογραφία από τις διακοπές της, χωρίς όμως να διευκρινίζει πού βρίσκεται και έγραψε: «Ευτυχία είναι να μοιράζεσαι στιγμές με τους αγαπημένους σου».
Μία σπουδαία διάκριση που το κατατάσσει στα κορυφαία ξενοδοχειακά συγκροτήματα σε παγκόσμια κλίμακα απέσπασε το Nana Princess των Nana Hotels του Ομίλου Εταιρειών Καράτζη καθώς βραβεύτηκε από το TripAdvisor ως μία «Best of the Best» επιλογή.
Πάρο, Μήλο, Μύκονο, Νάξο, Σέριφο, Σίφνο; Όπου και όσο μακριά και αν ταξιδεύεις αυτό το καλοκαίρι, υπάρχει ένας απίστευτα πιο γρήγορος, πιο άνετος και πιο συναρπαστικός τρόπος για τα προσεγγίσεις.