Το συγκινητικό μήνυμα του γιου του Ανδρέα Μπάρκουλη: «Άγγελέ μου να προσέχεις εκεί που είσαι»
Συντετριμμένος από το θάνατο του πατέρα του είναι ο νεαρός Νίκος Μπάρκουλης
Ο Ανδρέας Μπάρκουλης, χθες το μεσημέρι, «έφυγε» από τη ζωή στα 80 του χρόνια, στο νοσοκομείο Αγία Όλγα, όπου νοσηλευόταν με σοβαρά προβλήματα υγείας. Ο ηθοποιός, το τελευταίο διάστημα έδωσε τον δικό του αγώνα αλλά δυστυχώς κατέληξε. Συντετριμμένος είναι ο γιος του Νίκος, ο οποίος δημοσίευσε ένα συγκλονιστικό μήνυμα στο Facebook αφού πρώτα άλλαξε την φωτογραφία του,βάζοντας μαύρη εικόνα. Ο νεαρός έγραψε χαρακτηριστικά:
«Άγγελε μου...σ’ αγαπώ...να προσέχεις εκει που είσαι..μ λείπεις..θα μείνω δυνατός για να τους αποδείξω οτι θα ζεις για πάντα μέσα από εμένα... έφτιαξες πολιτισμό και ιστορία στον ελληνικό κινηματογράφο ..ΣΑΓΑΠΩ ΝΑ ΠΡΟΣΕΧΕΙΣ ΑΓΓΕΛΕ ΜΟΥ
Μία σπουδαία διάκριση που το κατατάσσει στα κορυφαία ξενοδοχειακά συγκροτήματα σε παγκόσμια κλίμακα απέσπασε το Nana Princess των Nana Hotels του Ομίλου Εταιρειών Καράτζη καθώς βραβεύτηκε από το TripAdvisor ως μία «Best of the Best» επιλογή.