Δείτε τον τελευταίο μονόλογο του Στάθη Ψάλτη για την Ελλάδα της κρίσης
Aπόσπασμα από την τελευταία του θεατρική εμφάνισή στην Πάτρα
Μεγάλη συγκίνηση και θλίψη προξένησε η είδηση ότι ο αγαπητός ηθοποιός Στάθης Ψάλτης, έφυγε από τη ζωή στα 66 του χρόνια. Ο Κορίνθιος στην καταγωγή καλλιτέχνης και με ρίζες από Κωνσταντινούπολη, αγαπούσε πολύ την Πάτρα όπου είχε παίξει πολλές φορές.
Στο θέατρο Πάνθεον έπαιξε για τελευταία φορά τα περασμένα μόλις Χριστούγεννα, με την ξεκαρδιστική επιθεώρηση «Όλοι μαζί…τη φάγαμε» σε κείμενα Ντίνου Σπυρόπουλου, όπου ο Στάθης Ψάλτης που ήταν ανεπανάληπτος στο είδος της επιθεώρησης καταφέρνοντας να κάνει τον κόσμο όχι μόνο να γελάσει αλλά και να συγκινηθεί.
Κλείσιμο
Δείτε ένα απόσπασμα από την εμφάνισή του στην Πάτρα, για την Ελλάδα της κρίσης, που κέρδισε το πιο θερμό χειροκρότημα του κόσμου:
Μία σπουδαία διάκριση που το κατατάσσει στα κορυφαία ξενοδοχειακά συγκροτήματα σε παγκόσμια κλίμακα απέσπασε το Nana Princess των Nana Hotels του Ομίλου Εταιρειών Καράτζη καθώς βραβεύτηκε από το TripAdvisor ως μία «Best of the Best» επιλογή.
Πάρο, Μήλο, Μύκονο, Νάξο, Σέριφο, Σίφνο; Όπου και όσο μακριά και αν ταξιδεύεις αυτό το καλοκαίρι, υπάρχει ένας απίστευτα πιο γρήγορος, πιο άνετος και πιο συναρπαστικός τρόπος για τα προσεγγίσεις.