Ο νέος Έλληνας MasterChef δύο ημέρες μετά τη νίκη του, αποφάσισε να κάνει την πρώτη του ανάρτηση στο Instagram για να ευχαριστήσει τον κόσμο για τη στήριξη του.
Συγκεκριμένα, έγραψε: “Aλάνια μου! Σας ευχαριστώ όλους από καρδιάς για την στήριξη και την αγάπη όλο αυτό τον καιρό! Μεγάλο μέρος αυτής της πορείας και της νίκης του MasterChef ανήκει δικαιωματικά στην οικογένειά μου, φίλους σε Ελλάδα και Άμστερνταμ, τους τρεις κριτές, τους ανθρώπους μπροστά και πίσω από τις κάμερες, πρώην συναδέλφους μάγειρες, και όλους όσους με πίστεψαν!! Σας αγαπώ όλους πάρα πολύ/keep on pushing babies”.
Μία σπουδαία διάκριση που το κατατάσσει στα κορυφαία ξενοδοχειακά συγκροτήματα σε παγκόσμια κλίμακα απέσπασε το Nana Princess των Nana Hotels του Ομίλου Εταιρειών Καράτζη καθώς βραβεύτηκε από το TripAdvisor ως μία «Best of the Best» επιλογή.