Ο Ντίνος Καρύδης έδωσε τη δική του απάντηση μέσω του προσωπικού του λογαριασμού στο Facebook λέγοντας: «Η Άννα Φόνσου έχει προσφέρει πολλά. Μακάρι να υπήρχαν κι’ άλλοι σαν την Άννα. Όταν ήμουν δημοτικός σύμβουλος, είχα πει ο δρόμος στο σπίτι του ηθοποιού να ονομαστεί οδός Άννας Φόνσου...όσο για την κόρη μου που αναφέρεστε αγαπημένοι συνέλληνες σας λέω Ναι μας συντηρεί και ΝΤΡΕΠΟΜΑΙ ΓΙ’ΑΥΤΟ καλή Ανάσταση».
Στη συνέχεια, με ανάρτηση στο προφίλ του ξεκαθάρισε: «Ουδέποτε είπα πεινάω, πολλώ μάλλον δεν θα έλεγα ποτέ βοηθήστε με! Έχω δίδυμη αδελφή την ΑΞΙΟΠΡΕΠΕΙΑ! Τώρα τι γράφουν, ας γράφουν».
Ουδέποτε είπα πεινάω , πολλώ μάλλον δεν θα έλεγα ποτέ βοηθήστε με! Έχω δίδυμη αδελφή την ΑΞΙΟΠΡΕΠΕΙΑ! Τώρα τι γράφουν,ας γράφουν!
Σε μια ιδιαίτερη εκδήλωση που διοργάνωσε η Κωτσόβολος οι αθλητές από τις δύο αποστολές μίλησαν για τους αγώνες της ζωής τους, δίνοντας έμπνευση, ελπίδα και αισιοδοξία.
Στα 23 της χρόνια η σκοπεύτρια από τα Χανιά αγωνίζεται στους πρώτους Ολυμπιακούς Αγώνες της καριέρας της. Και μπορεί, όπως παραδέχεται να έχει άγχος, αλλά στο τέλος κερδίζει η ακόμα μεγαλύτερη προσμονή της για τη μεγαλύτερη έως σήμερα αθλητική πρόκληση της ζωής της.