Ο Ράιαν Γκόσλινγκ χρειάστηκε να ψάξει βαθιά για να βρει τον Κεν που κρύβει μέσα του. Ο σταρ του «La La Land» αποκάλυψε ότι αρχικά είχε αμφιβολίες για το αν είχε την κατάλληλη «Ken-ενέργεια» για την ταινία «Barbie».
«Γνώριζα τον Κεν μόνο από μακριά. Δεν γνώριζα τον Κεν μέσα μου», εξομολογήθηκε ο σταρ κατά τη διάρκεια του CinemaCon στο Λας Βέγκας.
Ο Καναδός ηθοποιός έδωσε τα εύσημα στη σκηνοθέτιδα Γκρέτα Γκέργουικ και στη συμπρωταγωνίστριά του Μάργκοτ Ρόμπι που τον βοήθησαν να μεταμορφωθεί στο αγόρι της Barbie.
«Δεν το είδα (ότι το είχα), αλλά η Μάργκοτ και η Γκρέτα, με κάποιο τρόπο μου το έβγαλαν αυτό», είπε ο Γκόσλινγκ. «Ήταν σαν να ζούσα τη ζωή μου κανονικά και μια μέρα άνοιξα τα μαλλιά μου, ξύρισα τα πόδια μου και φόρεσα κατά παραγγελία ρούχα νέον και έκανα ρόλερ πατίνια στη Venice Beach».
Κλείσιμο
«Μου ήρθε σαν πυρετός», αστειεύτηκε ο σταρ. «Μετά ξύπνησα μια μέρα και είπα: "Γιατί υπάρχει σπρέι μαυρίσματος στα σεντόνια μου; Τι συνέβη μόλις τώρα;"».
Αν και η μεταμόρφωσή του, εμπνευσμένη από τη Mattel, ήταν λίγο δραστική, ο Γκόσλινγκ δήλωσε ευγνώμων που συνεργάστηκε με ένα τόσο ταλαντούχο καστ και συνεργείο.
«Το να δουλέψω με αυτή την ομάδα - είναι όλοι τους λαμπροί, και ήταν τόσο συναρπαστικό, και στη συνέχεια το να μαγευτώ με τέτοιο τρόπο ήταν πραγματικά ξεχωριστό», πρόσθεσε.
Η Ρόμπι πλαισιώνεται από τις συναδέλφους Barbies Ντούα Λίπα, Ίσα Ρε, Κέιτ Μακίνον και Χάρι Νεφ, ενώ ο Γκόσλινγκείναι μόνο ένας Ken σε μια ομάδα που περιλαμβάνει τους Σίμου Λίου, Σκοτ Έβανς, Νκούτι Γκάτουα και Κίνγκσλεϊ Μπεν - Αντιρ.
Το «Barbie» κυκλοφορεί στις κινηματογραφικές αίθουσες στις 21 Ιουλίου.
Με το CHAMPION JET 2 της SEAJETS μπορείς να επισκεφτείς διαδοχικά Σέριφο, Σίφνο και Μήλο πιο γρήγορα από ποτέ, και να έχεις μια μοναδική ταξιδιωτική εμπειρία.
Ο δρόμος για τους Ολυμπιακούς Αγώνες του Παρισιού είχε πολλά εμπόδια, όμως τέσσερις σπουδαίοι αθλητές με την bwin στο πλευρό τους θα είναι εκεί να απολαύσουν το ταξίδι. Καλή επιτυχία Άννα, Δώρα, Απόστολε, Ελίνα!