Η σκηνοθέτιδα υπογράφει το σενάριο και τη σκηνοθεσία της δημοφιλούς ταινίας, με πρωταγωνιστές τη Μάργκοτ Ρόμπι και τον Ράιαν Γκόσλινγκ.
Στο τέλος της ταινίας, η Barbie έχει γίνει πλέον άνθρωπος και κατευθύνεται σε ένα κτίριο, όπου αρχικά, φαίνεται ότι βρίσκεται για μια συνέντευξη για δουλειά.
Συστήνεται ως Μπάρμπαρα Χάντλερ, όπως λέγεται η κόρη της Ρουθ Χάντλερ, δημιουργού της σειράς παιχνιδιών Barbie. Όταν τη ρωτούν γιατί βρίσκεται εκεί, απαντά χαμογελώντας: «Είμαι εδώ για να δω τον γυναικολόγο μου».
Σε συνέντευξή της στο USA Today, η Γκρέτα Γκέργουικ δήλωσε για το φινάλε της ταινίας που επέλεξε: «Σε αυτή την ταινία, ήθελα να λειτουργούν όλα σε δύο τουλάχιστον επίπεδα. Ήξερα ότι ήθελα να τελειώσω με ένα είδος αστείου, αλλά ταυτόχρονα το βρίσκω πολύ συναισθηματικό».
«Όταν ήμουν έφηβη, θυμάμαι ότι μεγάλωνα και ντρεπόμουν για το σώμα μου, με τρόπο που δεν μπορώ να περιγράψω. Ένιωθα ότι όλα έπρεπε να κρυφτούν. Και ξαφνικά, βλέπεις τη Μάργκοτ Ρόμπι με αυτό το μεγάλο χαμόγελο στο πρόσωπό της, να λέει αυτό που λέει στο τέλος με τόση ευτυχία και χαρά», συμπλήρωσε.
Εξήγησε επίσης, πως ήθελε να δώσει στα νέα κορίτσια την αίσθηση πως «δεν είναι μόνες, αφού το κάνει και η Barbie». «Είχα την αίσθηση πως αν μπορώ να τους το μεταφέρω έτσι, είναι ταυτόχρονα κάτι και αστείο και συναισθηματικό. Υπάρχουν πολλά τέτοια στοιχεία σε όλη την ταινία. Πάντα αυτό πρέπει να ψάχνεις. Τη λιτότητα και την καρδιά», ανέφερε.
Με το CHAMPION JET 2 της SEAJETS μπορείς να επισκεφτείς διαδοχικά Σέριφο, Σίφνο και Μήλο πιο γρήγορα από ποτέ, και να έχεις μια μοναδική ταξιδιωτική εμπειρία.
Ο δρόμος για τους Ολυμπιακούς Αγώνες του Παρισιού είχε πολλά εμπόδια, όμως τέσσερις σπουδαίοι αθλητές με την bwin στο πλευρό τους θα είναι εκεί να απολαύσουν το ταξίδι. Καλή επιτυχία Άννα, Δώρα, Απόστολε, Ελίνα!