![Ολυμπιακοί Αγώνες: Σελίν Ντιόν και Lady Gaga θα ερμηνεύσουν το La Vie en Rose στην τελετή έναρξης](https://i1.prth.gr/images/360x203/files/2024-07-25/celine_dion_-_lady_gaga.jpg)
![Αποξένωση στα αδέλφια: Ένας ψυχολόγος εξηγεί τους λόγους και απαντά σε 8 καίρια ερωτήματα](https://i1.prth.gr/images/488x275/files/2024-07-24/women_friends_sisters_fight_2335952345.jpg)
…Gaga oh la la!
— The Olympic Games (@Olympics) July 26, 2024
Excuse us as we pick our jaws off of the floor 🤯 @ladygaga just blew us away with a dazzling French cabaret performance at the #Paris2024 #OpeningCeremony! pic.twitter.com/oXBtU8wit3
Αυτή είναι η πρώτη φορά που η Gaga εμφανίζεται στους Ολυμπιακούς Αγώνες, με αυτή τη σύντομη αλλά φαντασμαγορική εμφάνιση να συναγωνίζεται σε άμεσο παγκόσμιο αντίκτυπο το SuperBowl Halftime Show του 2017.
Το τραγούδι που ερμήνευσε η Gaga έγινε διάσημο στο αμερικανικό κοινό όταν η Ζίζι Ζανμάιρ το ερμήνευσε στο «The Ed Sullivan Show» στις 10 Ιανουαρίου 1965.
Lady Gaga kicked off the Paris Olympics with a colorful and infectious performance of Renée Jeanmaire’s “Mon Truc en Plumes” (“My Thing With Feathers”). https://t.co/ABRqK3uWhn pic.twitter.com/uAbLuSJLwZ
— Variety (@Variety) July 26, 2024
Ο θεατρικός σκηνοθέτης Τόμας Τζόλι, γνωστός για το επιτυχημένο μιούζικαλ ροκ-όπερας «Starmania», σχεδίασε το επικό εναρκτήριο σόου και συγκέντρωσε 3.500 ηθοποιούς, χορευτές και μουσικούς καλλιτέχνες. Η τελετή έναρξης πραγματοποιείται για πρώτη φορά στην ιστορία εκτός σταδίου και προβάλλει μερικά από τα εμβληματικά ορόσημα του Παρισιού, συμπεριλαμβανομένου του Πύργου του Άιφελ.