Φελίσιτι Χόφμαν: Η κόρη της μπήκε με το… σπαθί της στο Πανεπιστήμιο - Μετά το σκάνδαλο χρηματισμού για την εισαγωγή της
Η 56χρονη πρωταγωνίστρια της σειράς «Νοικοκυρές σε απόγνωση» είχε καταδικαστεί σε φυλάκιση 14 ημερών για «συνωμοσία» - Είχε καταβάλλει 15.000 δολάρια σε κάποιον ώστε να διορθωθεί κρυφά το γραπτό της κόρης της, Σοφίας, στις εισαγωγικές εξετάσεις των κολεγίων
Με μία ανάρτησή της στο instagram η 19χρονη Σοφία Μέϊσι, κόρη της Φελίσιτι Χόφμανκαι του Γουίλιαμ Χ. Μέϊσι, έκανε γνωστό ότι έγινε δεκτή η φοίτηση της στη φημισμένη Δραματική Σχολή του Carnegie Mellon University που εδρεύει στο Πίτσμπουργκ της Πενσυλβάνια. Η ίδια ανακοίνωσε ότι ανήκει πλέον στην τάξη των σπουδαστών που θα αποφοιτήσουν το 2024.
Σχεδόν ένα χρόνο πριν, πέρυσι τον Μάρτιο, η διάσημη μητέρα της είχε βρεθεί στη δίνη ενός πολύκροτου σκανδάλου στην Αμερική, μαζί με άλλους «πλούσιους και διάσημους» γονείς που φυλακίστηκαν μετά την αποκάλυψη της εξαπάτησης σε πανεπιστήμια προκειμένου να εισαχθούν σε αυτά τα παιδιά τους.
Κλείσιμο
Η 56χρονη ηθοποιός είχε παραδοθεί μόνη της στις Αρχές, στις 15 Οκτωβρίου 2019. Η ίδια είχε δηλώσει ένοχη για «συνωμοσία» επειδή κατέβαλε 15.000 δολάρια σε κάποιον, ώστε να διορθωθεί κρυφά το γραπτό της κόρης της, Σοφίας, στις εισαγωγικές εξετάσεις των κολεγίων. Είχαν ασκηθεί διώξεις συνολικά σε 52 ανθρώπους γι’ αυτό το σκάνδαλο, που άγγιζε κορυφαία πανεπιστήμια, όπως το Γιέιλ, το Στάνφορντ και το Πανεπιστήμιο Νότιας Καλιφόρνιας.
Η Φελίσιτι Χόφμαν που τελικά καταδικάστηκε σε 14 ημέρες φυλάκισης, είχε αποφυλακιστεί πρόωρατην Παρασκευή 25 Οκτωβρίου 2019, δύο ημέρες νωρίτερα από την ολοκλήρωση της ποινής της. Εκπρόσωπος της ομοσπονδιακής φυλακής Ντάμπλιν της Καλιφόρνιας εξήγησε τότε ότι πολιτική τους είναι να αφήνονται πρόωρα ελεύθεροι οι κρατούμενοι, η ποινή των οποίων πρόκειται να λήξει το Σαββατοκύριακο.
Με το CHAMPION JET 2 της SEAJETS μπορείς να επισκεφτείς διαδοχικά Σέριφο, Σίφνο και Μήλο πιο γρήγορα από ποτέ, και να έχεις μια μοναδική ταξιδιωτική εμπειρία.
Ο δρόμος για τους Ολυμπιακούς Αγώνες του Παρισιού είχε πολλά εμπόδια, όμως τέσσερις σπουδαίοι αθλητές με την bwin στο πλευρό τους θα είναι εκεί να απολαύσουν το ταξίδι. Καλή επιτυχία Άννα, Δώρα, Απόστολε, Ελίνα!