Την ώρα, λοιπόν, που ήταν on air η μητέρα του Δημήτρη Μπέλλου, σηκώθηκε από τη θέση της και χωρίς καμία προειδοποίηση… αποχώρησε από τη σύνδεση.
Τότε ο αδερφός του διαγωνιζόμενου του MasterChef,ο Χρήστος Μπέλλος, πήρε τον λόγο και είπε: «Θα πρέπει να σας αφήσει η μητέρα μου, θα μείνω εγώ». Αρχικά η Κατερίνα Καραβάτου και ο Κρατερός Κατσούλης «πάγωσαν», ενώ στη συνέχεια η Κατερίνα Καραβάτου τόνισε: «Κανένα πρόβλημα»! Ο Χρήστος Μπέλλος στη συνέχεια ανέφερε ότι ο αδερφός του δίνει σημασία στη μαγειρική και όχι στα σχόλια και στα κουτσομπολιά.
Το στρατηγικό πλάνο της Coca-Cola Τρία Έψιλον βασίζεται στον ψηφιακό και τεχνολογικό μετασχηματισμό, και στοχεύει στη βιωσιμότητα και την ενίσχυση της κοινωνίας.