Λάκης Λαζόπουλος: Μέσω skype στον Σύνδεσμο Προστασίας Παιδιών & ΑμΕΑ
Διάβασε το παραμύθι της Lara Hawthorne «Κοραλία: το ψάρι που έγινε 100 ετών»
Στις 25 Μαΐου, μετά από 2,5 μηνών διακοπή, άρχισε η επαναλειτουργία του κέντρου διημέρευσης - ημερήσιας φροντίδας του Συνδέσμου Προστασίας Παιδιών & ΑμΕΑ, στον Χολαργό.
ΟΛάκης Λαζόπουλος «ήταν» εκεί μέσω skype, για να τους διαβάσει το παραμύθι της Lara Hawthorne «Κοραλία: το ψάρι που έγινε 100 ετών» που κυκλοφορεί από τις εκδόσεις Διόπτρα.
Κλείσιμο
Ο Σύνδεσμος Προστασίας Παιδιών & ΑμΕΑ, αγωνίζεται καθημερινά 97 χρόνια τώρα με πυξίδα τις αρχές της αλληλεγγύης και της προσφοράς και με αίσθημα κοινωνικής συνείδησης, με ένα και μοναδικό σκοπό: να έχει το κάθε παιδί που βρίσκεται σε ανάγκη, τη δυνατότητα να ζει αξιοπρεπώς, με δωρεάν περίθαλψη, στέγαση, σίτιση, ως βασικά προαπαιτούμενα για την επαγγελματική ένταξη και την συμμετοχή τους στην κοινωνική, οικονομική και πολιτική ζωή της χώρας.
Το στρατηγικό πλάνο της Coca-Cola Τρία Έψιλον βασίζεται στον ψηφιακό και τεχνολογικό μετασχηματισμό, και στοχεύει στη βιωσιμότητα και την ενίσχυση της κοινωνίας.