Η Αλίκη Βουγιουκλάκη ποζάρει στην Κρήτη το 1958: Πριν την πρεμιέρα της νέας της ταινίας
Στο Ανάκτορο της Κνωσού
Μια ξεχωριστή φωτογραφία με την αείμνηστηΑλίκη Βουγιουκλάκη, δημοσιεύθηκε σήμερα στο Instagram από τον γιο της,Γιάννη Παπαμιχαήλ. «Άλλη μια σπάνια φωτογραφία» σημείωσε χαρακτηριστικά ο Γιάννης Παπαμιχαήλ γράφοντας στη λεζάντα της:
«Η Αλίκη το 1958 ταξιδεύει στην Κρήτη για να παρευρεθεί στην πρεμιέρα της νέας της ταινίας «Χαρούμενοι αλήτες» με τους υπόλοιπους συντελεστές, όπου αποθεώνεται κυριολεκτικά και στο αεροδρόμιο και σε όλες τις πόλεις όπου εμφανίζεται. Στα πλαίσια της παραμονής της στο νησί επισκέπτεται το Ανάκτορο της Κνωσού (φωτογραφία) όπου κάθεται στο ξύλινο αντίγραφο του πέτρινου θρόνου» συμπλήρωσε ο γιος της Αλίκης Βουγιουκλάκη και του Δημήτρη Παπαμιχαήλ.
Σε μια ιδιαίτερη εκδήλωση που διοργάνωσε η Κωτσόβολος οι αθλητές από τις δύο αποστολές μίλησαν για τους αγώνες της ζωής τους, δίνοντας έμπνευση, ελπίδα και αισιοδοξία.
Στα 23 της χρόνια η σκοπεύτρια από τα Χανιά αγωνίζεται στους πρώτους Ολυμπιακούς Αγώνες της καριέρας της. Και μπορεί, όπως παραδέχεται να έχει άγχος, αλλά στο τέλος κερδίζει η ακόμα μεγαλύτερη προσμονή της για τη μεγαλύτερη έως σήμερα αθλητική πρόκληση της ζωής της.