Το ευτυχές γεγονός έκανε γνωστό μέσα από το Instagram με μια ξεχωριστή και τρυφερή ανάρτηση ο ίδιος ο ηθοποιός. Συγκεκριμένα, λίγες ώρες μετά τη γέννηση του γιου του ο Γιώργος Χρανιώτης δημοσίευσε στο προφίλ του μια φωτογραφία με τα πατουσάκια του.
«Στις 20.32 ημέρα Κυριακή, ήρθες μες στο κλάμα και την ομορφιά. Σε περιμέναμε μικρέ μου πρίγκηπα….Σε ευχαριστούμε, γι’ αυτήν σου την επίσκεψη…», έγραψε στη λεζάντα.
Μία σπουδαία διάκριση που το κατατάσσει στα κορυφαία ξενοδοχειακά συγκροτήματα σε παγκόσμια κλίμακα απέσπασε το Nana Princess των Nana Hotels του Ομίλου Εταιρειών Καράτζη καθώς βραβεύτηκε από το TripAdvisor ως μία «Best of the Best» επιλογή.