Μιμή Ντενίση: Διάβασε ένα από τα πιο συμβολικά παραμύθια στον Σύνδεσμο Προστασίας Παιδιών και ΑμΕΑ
Μέσω skype, αφηγήθηκε τον «Μικρό Πρίγκιπα» του Αντουάν Ντε Σαίντ-Εξυπερύ
Για να διατηρηθεί η επαφή των παιδιών με την καθημερινότητα και την ψυχαγωγία, οργανώθηκε πριν λίγες μέρες στον Σύνδεσμο Προστασίας Παιδιών και ΑμΕΑ μία ακόμη ανάγνωση παραμυθιού μέσω skype, με την καταλυτική βοήθεια των εκδόσεων “Διόπτρα”.
Η Ελληνίδα σταρ, γνωστή για την αγάπη και την ευαισθησία της στον συνάνθρωπό μας, βρέθηκε μέσω skype, κοντά στα παιδιά διαβάζοντάς τους το αριστούργημα του Αντουάν Ντε Σαίντ-Εξυπερύ, «Ο Μικρός Πρίγκιπας» που κυκλοφορεί από τις εκδόσεις Διόπτρα.
Ο Σύνδεσμος Προστασίας Παιδιών και ΑμΕΑ, αγωνίζεται καθημερινά 97 χρόνια τώρα με πυξίδα τις αρχές της αλληλεγγύης και της προσφοράς και με αίσθημα κοινωνικής συνείδησης, με ένα και μοναδικό σκοπό: «να έχει το κάθε παιδί που βρίσκεται σε ανάγκη, τη δυνατότητα να ζει αξιοπρεπώς, με δωρεάν περίθαλψη, στέγαση, σίτιση, ως βασικά προαπαιτούμενα για την επαγγελματική ένταξη και την συμμετοχή τους στην κοινωνική, οικονομική και πολιτική ζωή της χώρας».
Το στρατηγικό πλάνο της Coca-Cola Τρία Έψιλον βασίζεται στον ψηφιακό και τεχνολογικό μετασχηματισμό, και στοχεύει στη βιωσιμότητα και την ενίσχυση της κοινωνίας.