Μαρίνα Ψάλτη: Η Κάτια Δανδουλάκη με κλώτσησε για να μπω στο γύρισμα στη Λάμψη
Όλα όσα αποκάλυψε η ηθοποιός
Η Μαρίνα Ψάλτη έγινε γνωστή στο τηλεοπτικό κοινό μέσα από τη συμμετοχή της στην Λάμψη. Στη εκπομπή φλΕΡΤ που ήταν καλεσμένη μίλησε μεταξύ άλλων και για ένα αστείο περιστατικό στο πρώτο γύρισμα της σειράς σε σχέση με η φίλη της Κάτια Δανδουλάκη.
Η ηθοποιός εξομολογήθηκε: «Πιστεύω ότι είμαι σε ένα βαθμό αγαπητή γιατί δεν είμαι ανταγωνιστική. Δεν έχω πολλές φιλίες από τον χώρο, έχω κάποιους φίλους που δεν τους βλέπω όσο θα ήθελα γιατί η ζωές μας είναι διαφορετικές. Η κολλητή μου από το θέατρο είναι η Κατερίνα Λέχου που την αγαπώ πολύ. Η Κάτια Δανδουλάκη που είμαστε μαζί από την Λάμψη. Ξέρεις ότι στο πρώτο γύρισμα με κλώτσησε για να μπω. Λέω δεν μπαίνω και μου λέει θα μπεις και θα πεις κι ένα τραγούδι με μια κλωτσιά».
Κλείσιμο
Σε άλλο σημείο της συνέντευξής της αναφέρθηκε και στην απαξίωση των ηθοποιών. «Δεν μ’ αρέσει γιατί έχει πάρει τη μορφή supermarket. Πάντα ήταν δύσκολα, όλα τα καλλιτεχνικά επαγγέλματα. Ήθελαν πάρα πολλή δουλειά, υπομονή, στόχο αλλά όσο δύσκολα κι αν ήταν εκείνη την εποχή που βγήκα εγώ στο θέατρο, ένας άνθρωπος που είχε μια αξία, προχωρούσε και τον σέβονταν. Τώρα δεν ισχύει αυτό. Δεν μ’ αρέσει καθόλου που τα νέα παιδιά παίρνουν τρακόσια ευρώ τον μήνα, που τους θεωρούν αναλώσιμους, που αυτά τα παιδιά είναι απροστάτευτα γιατί εμείς δεν μπορούμε να τα προστατεύσουμε. Έχω πολύ σοβαρό πρόβλημα με αυτό, μακάρι να μπορούσα να κάνω κάτι. Σε κάποια παραγωγή που ήμουν ήθελα να σηκωθώ να φύγω γιατί αισθανόμουν ότι συναινούσα σε κάτι εγκληματικό. Δηλαδή έπεσα από τα σύννεφα όταν άκουσα ότι αυτά τα παιδιά θα παίρνουν 100 ευρώ τον μήνα. Νομίζουν ότι για τους ηθοποιούς τρέχουν τα λεφτά από τα μπατζάκια».
Η MINOAN LINES προσφέρει πλέον καθημερινές προσεγγίσεις από και προς το λιμάνι του Αδάμαντα σε μόλις 3 ώρες και 50 λεπτά, συνδέοντας το νησί απευθείας με τον Πειραιά και το Ηράκλειο Κρήτης.
Κατά τη διάρκεια αυτών των χρόνων επιβεβαιώνει την ηγετική της θέση στο κλάδο με θετικούς δείκτες ανάπτυξης και πλέον προχωρά στην υλοποίηση ενός ισχυρού πλάνου επενδύσεων
Μέσω του NBG Business Seeds, η Τράπεζα είναι δίπλα στις επιχειρήσεις, σε κάθε βήμα, προσφέροντας όχι μόνο χρηματοδότηση, αλλά και την απαραίτητη υποστήριξη, εργαλεία και δικτύωση.