Η ανάρτηση του Γιάννη Σερβετά για τον σεισμό: «42 χρόνια μετά και ο φόβος δεν έχει φύγει»
Ο Γιάννης Σερβετάςέζησε τον μεγάλο σεισμό στη Θεσσαλονίκη το 1978
Ο ισχυρός σεισμός στη Σάμο έγινε αισθητός σχεδόν σε όλη την Ελλάδα προκαλώντας μεγάλη ανησυχία. Ο Γιάννης Σερβετάς, ο οποίος έζησε τον μεγάλο σεισμό στη Θεσσαλονίκη το 1978, έκανε μια ανάρτηση στον προσωπικό του λογαριασμό στο Instagram με την ευχή σήμερα όλα να πάνε βολικά.
«Το 1978 βίωσα το μεγάλο σεισμό στη Θεσσαλονίκη. Σας πληροφορώ πως 42 χρόνια μετά ο φόβος δεν έχει φύγει ακόμα. Υπομονή και όλα να πάνε βολικά και σε αυτήν την περιπέτεια» έγραψε ο Γιάννης Σερβετάς στη λεζάντα της παρακάτω εικόνας:
Σε μια ιδιαίτερη εκδήλωση που διοργάνωσε η Κωτσόβολος οι αθλητές από τις δύο αποστολές μίλησαν για τους αγώνες της ζωής τους, δίνοντας έμπνευση, ελπίδα και αισιοδοξία.
Στα 23 της χρόνια η σκοπεύτρια από τα Χανιά αγωνίζεται στους πρώτους Ολυμπιακούς Αγώνες της καριέρας της. Και μπορεί, όπως παραδέχεται να έχει άγχος, αλλά στο τέλος κερδίζει η ακόμα μεγαλύτερη προσμονή της για τη μεγαλύτερη έως σήμερα αθλητική πρόκληση της ζωής της.