Σπύρος Πώρος για κορωνοϊό: Αυτοί που λένε ότι δεν υπάρχει είναι βλάκες
Ο φωτογράφος αποκάλυψε πως βγήκε από το νοσοκομείο δύο μέρες νωρίτερα με δική του ευθύνη
Στο νοσοκομείο «Σωτηρία» με κορωνοϊό για μια ολόκληρη εβδομάδα νοσηλεύτηκε ο Σπύρος Πώρος. Ο γνωστός φωτογράφος είχε ταξιδέψει πρόσφατα στη Κύπρο για δουλειά -έχοντας αρνητικό τεστ- ωστόσο μετά από λίγες μέρες ένιωσε αδιαθεσία και ανέβασε πυρετό. Καθώς τα συμπτώματα άρχισαν να γίνονται πιο έντονα και πιο ανησυχητικά χρειάστηκε να μπει στο νοσοκομείο.
Ο Σπύρος Πώρος μίλησε στην εκπομπή Ευτυχείτε και αποκάλυψε πως από το νοσοκομείο βγήκε νωρίτερα με δική του ευθύνη. «Πέρασα τον κορωνοϊό, αυτό που θα περάσουν όλοι αργά ή γρήγορα. Έκανα το τεστ για να πάω στην Κύπρο και βγήκε αρνητικό. Μετά άρχισαν τα συμπτώματα… Επιδεινώθηκε ο πυρετός όταν έφτασα Ελλάδα, άρχισαν να πονάνε οι πνεύμονές μου και τότε θεώρησα σκόπιμο να πάω στο νοσοκομείο. Κάθισα μια βδομάδα και έφυγα, γιατί ήταν ψυχολογικό το θέμα… Έφυγα δυο μέρες νωρίτερα, ήταν δύσκολο να είσαι μόνος σου. Είμαι ευγνώμων που το πέρασα στην Ελλάδα και σε ελληνικό νοσοκομείο, με Έλληνες γιατρούς. Από τη πρώτη στιγμή που το έμαθα βγήκα και το είπα. Δεν φοβάμαι, δεν είναι ευχάριστο να το περάσεις. Πρόσεχα όσο μπορώ. Αυτοί που λένε ότι δεν υπάρχει είναι βλάκες», ανέφερε χαρακτηριστικά ο γνωστός φωτογράφος.
Όλα όσα πρέπει να κάνουμε για να παραμείνουμε ενυδατωμένοι και ασφαλείς όταν οι θερμοκρασίες είναι ιδιαίτερα αυξημένες – Η σημασία της ποιότητας του νερού.
Η δεύτερη κατά σειρά δράση του φετινού προγράμματος (2024) πραγματοποιήθηκε μεταξύ 21 και 24 Ιουνίου στη Σαντορίνη, συγκεντρώνοντας από ακτές και βυθούς το διόλου ευκαταφρόνητο μέγεθος των 306,5 κιλών απορριμμάτων.
Το στρατηγικό πλάνο της Coca-Cola Τρία Έψιλον βασίζεται στον ψηφιακό και τεχνολογικό μετασχηματισμό, και στοχεύει στη βιωσιμότητα και την ενίσχυση της κοινωνίας.