«Elf on the Shelf»: Το νέο χριστουγεννιάτικο challenge που έχει γίνει viral
Η φωτογραφία με το μικρό «ξωτικό» που κάθεται στον ώμο των διασήμων κάνει τον γύρο του κόσμου...
Τον γύρο του διαδικτύου κάνει το νέο χριστουγεννιάτικο challenge «Elf on the Shelf» που έχει ξετρελάνει τους διάσημους σταρ και οι οποίοι μοιράζονται τα αποτελέσματα με το κοινό τους στο Instagram.
Πρόκειται για ένα χριστουγεννιάτικο παιχνίδι με ένα ξωτικό που η παράδοση λέει ότι ο Άγιος Βασίλης το στέλνει στα παιδιά για να τα προσέχει. Το challenge όμως παίρνει μια διαφορετική μορφή.
Οι σταρ αναρτούν μία φωτογραφία τους, που απεικονίζει κάποιον άλλο διάσημο να κάθεται στον ώμο τους, όπως ένα μικρό χαριτωμένο ξωτικό. Με ένας μικρό περιορισμό όμως. Το όνομα του «ξωτικού» που θα επιλέξουν θα πρέπει να έχει την ίδια ομοιοκαταληξία με το δικό τους.
Πολλοί είναι μέχρι στιγμής οι γνωστοί celebrities που δοκίμασαν το νέο challenge, μεταξύ των οποίων η Μαράια Κάρεϊ, ο Μαρκ Ράφαλο, η Ρις Γουίδερσπουν και η Κάρα Ντελεβίν.
Το Manko Athens, η πολυαναμενόμενη νέα άφιξη του Οne&Only που έχει τη μοναδική ικανότητα να μεταμορφώνεται κατά τη διάρκεια της ημέρας, έχει ήδη γίνει talk of the town