Survivor: Άνετη νίκη των Μαχητών για το…ψάρεμα-Αποχώρησε η Αγγελική Λάμπρη
Το λάδι, η καλή ψαριά και οι εντάσεις για την ψηφοφορία- Δείτε βίντεο
Μιχάλης Μουσελίμης
Οι «Μαχητές» κατάφεραν να νικήσουν σε ακόμα ένα αγώνισμα τους «Διάσημους» στο Survivor 4, με double score κάνοντας λίγο πιο εύκολη την επιβίωση τους στην παραλία τους, καθώς ομάδα θα είχε είδη ψαρέματος για το επόμενο διάστημα στο νησί.
Όμως η ήττα τους στο αγώνισμα της ασυλίας και το αποτέλεσμα της ψηφοφορίας, έφερε εντάσεις στην ομάδα με τον Κόρο να λέει ότι πλέον έχουν χωριστεί σε δύο ομάδες και η καθεμία ψήφισε τον παίκτη της άλλης, θέλοντας να προστατέψει τον δικό της.
Κλείσιμο
Για τις εντάσεις στην παραλία οι Μαχητές έδωσαν εξηγήσεις και ενώπιον του Γιώργου Λιανού με τον υποψήφιο προς αποχώρηση Κώστα Παπαδόπουλο να εύχεται να μην τον ψηφίσει το κοινό για να βάλει τον κάθε κατεργάρη στον πάγκο του.
Στην παραλία των «Διάσημων» το πρόβλημα που είχαν να αντιμετωπίσουν ήταν ποιος εξαφάνισε το λάδι. Τον υπεύθυνο τον γνώριζε η Αγγελική, όπως είπε, η οποία όμως δεν θέλησε να τον αποκαλύψει.
Στον στίβο μάχης το κίνητρο για νίκη ήταν μεγάλο, λόγω του επάθλου, όπως μεγάλη ήταν και η διαφορά των δυο ομάδων.
Ο υποψήφιος προς αποχώρηση Ζαχαροπλάστης των «Μαχητών» πήρε τη νίκη από τον Τριαντάφυλλο για το 3-6.
Η Κάτια… στάθηκε στο ύψος της για ακόμα μια φορά για τος «Διάσημους» και στην κόντρα της με την Έλενα Μαριπόσα μείωσε σε 5-6, όμως αυτή ήταν και η τελευταία νίκη για την κόκκινη ομάδα.
Το τελικό 10-5 για τους Μαχητές έγραψε η Ασημίνα με αντίπαλο την Ανθή.
Τα αποτελέσματα της νίκης για τους Μάχητες φάνηκαν από την πρώτη ημέρα και την καλή ψαριά που είχαν.
Στο συμβούλιο η Κατια Ταραμπάκο για τους «Διάσημους» ήταν για ακόμα μια φορά η αγαπημένη του κοινού και επέλεξε ως υποψήφια προς αποχώρηση την Ελευθερία Ελευθερίου εξηγώντας ότι το κάνει καθαρά για αγωνιστικούς λόγους, ενώ από τους Μαχητές ο πιο δημοφιλής παίκτης ήταν ο Νίκος Μπάρτζης που έδειξε την Σοφία Μαργαρίτη.
Τελικά το κοινό επέλεξε να βγάλει εκτός Survivor 4 την Αγγελική Λάμπρη, η οποία αποχωρώντας από το παιχνίδι επιβίωσης είπε ότι επιτέλους θα φάω…
Μπορεί η Χανιώτισσα κολυμβήτρια να έχει το προνόμιο να καταρρίπτει τα ρεκόρ που η ίδια θέτει, όμως η αλήθεια είναι πως ποτέ δεν είχε φανταστεί τον εαυτό της να πρωταγωνιστεί στις μεγαλύτερες και τις πιο φωτογενείς αθλητικές διοργανώσεις.
Το στρατηγικό πλάνο της Coca-Cola Τρία Έψιλον βασίζεται στον ψηφιακό και τεχνολογικό μετασχηματισμό, και στοχεύει στη βιωσιμότητα και την ενίσχυση της κοινωνίας.