Η γυναίκα που εδώ και χρόνια έχει κερδίσει τον χαρακτηρισμό «fashion icon», βγαίνοντας στην σκηνή πότε με μπριζόλες στο κεφάλι και πότε ημίγυμνη, στάθηκε στο ύψος της περίστασης επιλέγοντας ειδικά για την βραδιά ένα πληθωρικό βραδινό σετ ρούχου σε μπλε και κόκκινο χρώμα.
Την εντυπωσιακή δημιουργία υψηλής ραπτικής υπογράφει ο Daniel Roseberry, Creative Director του οίκου Schiaparelli, όπως βέβαια και το εντυπωσιακό χρυσό πουλί με το κλαδί στο στόμα- σύμβολο κομψότητας και ειρήνης- που κοσμούσε το πέτο της. Την επιλογή του ρούχου έκανε η διάσημη στυλίστρια Sandra Amador η οποία επιμελείται το ντύσιμο στους μεγαλύτερους σταρ του πλανήτη. O σχεδιαστής Daniel Roseberry μάλιστα είναι λάτρης της Ελλάδας και συγκεκριμένα της Μήλου και περνάει κάθε καλοκαίρι στο κυκλαδίτικο νησί και το ξενοδοχείο Skinopi Lodge.
Κλείσιμο
Τα μαύρα γάντια που έκρυβαν τα χέρια της pop star ήταν από τον οίκο Cornelia James ενώ την σκηνική της παρουσία επιμελήθηκε ένα τιμ δέκα ανθρώπων.
Η ποιήτρια Amanda Gorman με ελληνικά σκουλαρίκια
Αρωμα Ελλάδας στην ορκωμοσία Μπάιντεν έφερε η ποιήτρια Amanda Gorman η οποία εμφανίστηκε στην σκηνή με ένα ζευγάρι ολόχρυσα σκουλαρίκια του Ελληνα μπιζουτιέ, Νίκου Κούλη, από την συλλογή του Energy.
H γυναίκα μάλιστα που την προέτρεψε να τα φορέσει ήταν η σιδηρά κυρία των media Όπρα Γουίνφρεϊ η οποία της τα δώρισε, πριν από λίγες ημέρες.
Το στρατηγικό πλάνο της Coca-Cola Τρία Έψιλον βασίζεται στον ψηφιακό και τεχνολογικό μετασχηματισμό, και στοχεύει στη βιωσιμότητα και την ενίσχυση της κοινωνίας.