MasterChef: Η «ατομική βόμβα» της... Μαρίνας και η αποχώρηση που έφερε κλάματα
Ο Στέφανος, ο Παναγιώτης και η Βίλλη κλήθηκαν να αντιγράψουν πιστά ένα άκρως ιδιαίτερο πιάτο, το οποίο δημιούργησε για εκείνους ο σεφ Γιάννης Σκοτίδας
Παρελθόν για το MasterChef αποτελεί η Βίλλη Σεργή, αφού στη χθεσινή δοκιμασία αποχώρησης συγκέντρωσε τους λιγότερους βαθμούς.
Ο Στέφανος, ο Παναγιώτης και η Βίλλη κλήθηκαν να αντιγράψουν πιστά ένα άκρως ιδιαίτερο πιάτο, το οποίο δημιούργησε για εκείνους ο σεφ Γιάννης Σκοτίδας.
Οι κριτές αξιολόγησαν τις προσπάθειες των παικτών και πήραν την τελική απόφαση. Ο παίκτης που ανέβηκε πρώτος στον εξώστη ήταν ο Στέφανος, αφού είχε το καλύτερο πιάτο από τους τρεις τους. Εκείνη, όμως, που δεν κατάφερε τελικά να συνεχίσει ήταν η Βίλλη Σεργή, η οποία προσπαθούσε να συγκρατήσει τα δάκρυά της, όσο η Μαργαρίτα είχε πλαντάξει στο κλάμα.
Κλείσιμο
Από την άλλη, η Μαρίνα δεν μπορούσε να κρύψει τον ενθουσιασμό της, αφού η ίδια επέλεξε να χρησιμοποιήσει την κάρτα ασυλίας και να «θέσει στον τάκο» την όμορφη αεροσυνοδό. «Νομίζω ότι όλοι οι στόχοι μου επιτεύχθηκαν. Τους έκανα π…α με μια κάρτα που πλέον είναι διαθέσιμη και μπορώ να τη διεκδικήσω ξανά. Είμαι πολύ ευτυχισμένη γιατί περίμενα να έχω κάνει την ταραχή μου, αλλά εγώ τελικά έριξα ατομική βόμβα».
Το Manko Athens, η πολυαναμενόμενη νέα άφιξη του Οne&Only που έχει τη μοναδική ικανότητα να μεταμορφώνεται κατά τη διάρκεια της ημέρας, έχει ήδη γίνει talk of the town