Survivor: Δάκρυα και λυγμούς προκάλεσε στους παίκτες του ριάλιτι επιβίωσης το έπαθλο επικοινωνίας
Συγκίνηση προκάλεσε σε όλους τους παίκτες το έπαθλο επικοινωνίας, καθώς θα μπορέσουν να δεχτούν μηνύματα από τα αγαπημένα τους πρόσωπα
Εχουν περάσει πολλοί μήνες, υπάρχει κόπωση, είναι Πάσχα. Όλα αυτά δημιουργούν μία εξίσωση, η οποία οδηγεί σε ένα αποτέλεσμα έντονα συγκινησιακό και φορτισμένο. Το έπαθλο επικοινωνίας που ανακοινώθηκε το βράδυ της Τετάρτης προκάλεσε κλάματα και αμηχανία και στις δύο ομάδες.
Όταν ο Γιώργος Λιανός ενημέρωσε τους συμμετέχοντες, πως τα μέλη της νικήτριας ομάδας θα δεχθούν μηνύματα από τις οικογένειές τους, οι εικόνες που ακολούθησαν ήταν πρωτόγνωρες. Ο Κώστας Παπαδόπουλος μίλησε με λυγμούς για το μικρό παιδάκι του, το οποίο όπως είχε μάθει τον παρακολουθεί από την τηλεόραση, οπότε λογικά εκτός από «μπαμπά» θα μπορούσε να πει και μία φράση.
Λίγο νωρίτερα οΗλίας Μπόγδανος δεν μπορούσε να μιλήσει στην κάμερα από τα κλάματα, όταν αναφέρθηκε στους γονείς του και στο πόσο του λείπουν η μητέρα και ο πατέρας του. Στη συνέχεια τον λόγο πήρε ο Τριαντάφυλλος, ο οποίος επίσης έκλαψε έντονα ζητώντας από τον γιο του Νικόλα να τον συγχωρήσει που δεν είναι μαζί του αυτές τις μέρες και του υποσχέθηκε πως δεν θα ξαναγίνει κάτι τέτοιο. ΟΓιώργος Κόρομισυγκινήθηκε έντονα όπως και η Νικολέτα, με αποτέλεσμα ο Γιώργος Λιανόςνα προσπαθήσει να τους ηρεμήσει προχωρώντας στο επόμενο στάδιο της δοκιμασίας.
Κάθε χρόνο τέτοια περίοδο στο ριάλιτι, λόγω μακροχρόνιου εγκλεισμού, οι παίκτες εμφανίζονται ιδιαίτερα εύθραυστοι, είναι επιρρεπείς σε ξεσπάσματα θυμού και σε κλάματα και γι αυτό οποιαδήποτε φόρτιση μπορεί να οδηγήσει σε συνθήκη πολύ διαφορετική από αυτή που έχει συνηθίσει να παρακολουθεί το τηλεοπτικό κοινό.
Σε μια ιδιαίτερη εκδήλωση που διοργάνωσε η Κωτσόβολος οι αθλητές από τις δύο αποστολές μίλησαν για τους αγώνες της ζωής τους, δίνοντας έμπνευση, ελπίδα και αισιοδοξία.
Στα 23 της χρόνια η σκοπεύτρια από τα Χανιά αγωνίζεται στους πρώτους Ολυμπιακούς Αγώνες της καριέρας της. Και μπορεί, όπως παραδέχεται να έχει άγχος, αλλά στο τέλος κερδίζει η ακόμα μεγαλύτερη προσμονή της για τη μεγαλύτερη έως σήμερα αθλητική πρόκληση της ζωής της.