Από το Λος Άντζελες, ο Έλληνας ηθοποιός θα μιλήσει για τη ζωή του στη νέα εκπομπή του Alpha,«Ιστορίες του Χόλιγουντ» με τον Γιώργο Σατσίδη. Ο δημοσιογράφος ρωτά τον Χρήστο Βασιλόπουλο για τα πρώτα του χρόνια στις ΗΠΑ, πριν γνωρίσει τη γυναίκα του Sarah και αποκτήσουν οικογένεια.
«Έχω μάθει μια ιστορία για μια γυναίκα που έχει γίνει διάσημη επειδή κάποτε κρατούσε έναν παγοκόφτη», φωτογραφίζοντας έτσι την Sharon Stoneκαι τον ρόλο της στην ταινία “Βασικό Ένστικτο”. Δεν μπορώ να σου πω λεπτομέρειες, αλλά έχω ζήσει πάρα πολλά η αλήθεια είναι, τα όνειρά μου έχουν γίνει πραγματικότητα», απάντησε ο Χρήστος Βασιλόπουλος, χωρίς να επιβεβαιώνει αλλά ούτε και να διαψεύδει την πληροφορία.
Σε μια ιδιαίτερη εκδήλωση που διοργάνωσε η Κωτσόβολος οι αθλητές από τις δύο αποστολές μίλησαν για τους αγώνες της ζωής τους, δίνοντας έμπνευση, ελπίδα και αισιοδοξία.
Στα 23 της χρόνια η σκοπεύτρια από τα Χανιά αγωνίζεται στους πρώτους Ολυμπιακούς Αγώνες της καριέρας της. Και μπορεί, όπως παραδέχεται να έχει άγχος, αλλά στο τέλος κερδίζει η ακόμα μεγαλύτερη προσμονή της για τη μεγαλύτερη έως σήμερα αθλητική πρόκληση της ζωής της.