Όπως εξήγησε ο ίδιος χθες, η υγεία του είναι που προέχει αυτή την στιγμή και σε καμία περίπτωση δε θα τήν έθετε σε κίνδυνο για χάρη ενός παιχνιδιού. Συγκεκριμένα, δήλωσε: «Υπάρχει πιθανότητα 1 στις 10 να κερδίσω το έπαθλο. Δεν το ξέρει κανένας αυτό. Γιατί να τα καταστρέψω όλα; Τα λεφτά κάποτε τελειώνουν. Γιατί να μην μπορώ να δουλέψω μετά και να πονάω σε όλη μου τη ζωή; Τα έχω σκεφτεί όλα. Πάνω από τα λεφτά είναι η υγεία».
Αφού, λοιπόν, αποχαιρέτησε τους συμπαίκτες του καθώς, όπως εξήγησε, δεν θεωρούσε σωστό να φύγει έτσι, ενώ έχουν μοιραστεί τόσα πράγματα, ο Νίκος Μπάρτζης πήρε το δρόμο της επιστροφής.
Όπως είναι φυσικό, υπήρξαν πολλοί, που λυπήθηκαν από την δεύτερη απρόσμενη αποχώρηση μετά από αυτή του Τζέιμς, όμως άλλοι δεν έκρυψαν τη χαρά τους, που θα βρεθεί σύντομα κοντά τους. Μέσα σε αυτούς είναι και η φίλη του Άννα Μαρία Βέλλη, η οποία όσο βρισκόταν μέσα στο ριάλιτι, είχε έρθει πολύ κοντά με τα δύο αγόρια.
Κλείσιμο
Με ένα στόρι της στο Instagram έσπευσε να καλωσορίσει τον φίλο της στην Ελλάδα, αλλά και να τον...αποκαταστήσει! Μαζί με τη φωτογραφία του Νίκου Μπάρτζη, που ανέρτησε, ενημέρωσε τις γυναίκες followers ότι ο φίλος της είναι ελεύθερος.
«Κορίτσια ο φίλος μου ο Νίκος είναι ελεύθερος και γυρνάει Ελλάδα!! Νικόλα, σβάρνα όλα», έγραψε η ηθοποιός.
Μία σπουδαία διάκριση που το κατατάσσει στα κορυφαία ξενοδοχειακά συγκροτήματα σε παγκόσμια κλίμακα απέσπασε το Nana Princess των Nana Hotels του Ομίλου Εταιρειών Καράτζη καθώς βραβεύτηκε από το TripAdvisor ως μία «Best of the Best» επιλογή.