Ο σουηδικής καταγωγής διάσημος σεφ Fredrik Berselius έφτασε από τη Νέα Υόρκη στη χώρα μας για να τιμήσει με την παρουσία και την εμπειρία του τον τελικό αλλά και για να δυσκολέψει το έργο των δύο φιναλίστ του MasterChef.
Η Μαργαρίτα παρουσίασε τα δικά της πιάτα, δίνοντας -όπως ήταν αναμενόμενο- το καλύτερο από αυτά στον καλεσμένο σεφ. Οι τρεις κριτές έκαναν πλάκα στην αμήχανη διαγωνιζόμενη που τον ευχαρίστησε για την ταπεινή του συμπεριφορά.
Ο βραβευμένος σεφ, λίγο πριν δοκιμάσει τα πιάτα της Μαργαρίτας, της είπε πολύ καλά λόγια για το μαγειρικό της ταλέντο, ενώ της έκανε δώρο το βιβλίο του. Μάλιστα, η διαγωνιζόμενη του έδωσε μια μεγάλη αγκαλιά με τον Fredrik Berselius να την ανταποδίδει συγκινημένος.
Ωστόσο δεν έλειψαν και τα πειράγματα από τονΣωτήρη Κοντιζά στη Μαργαρίτα με αποτέλεσμα να… σερβιριστεί τελευταίος.
Μία σπουδαία διάκριση που το κατατάσσει στα κορυφαία ξενοδοχειακά συγκροτήματα σε παγκόσμια κλίμακα απέσπασε το Nana Princess των Nana Hotels του Ομίλου Εταιρειών Καράτζη καθώς βραβεύτηκε από το TripAdvisor ως μία «Best of the Best» επιλογή.
Πάρο, Μήλο, Μύκονο, Νάξο, Σέριφο, Σίφνο; Όπου και όσο μακριά και αν ταξιδεύεις αυτό το καλοκαίρι, υπάρχει ένας απίστευτα πιο γρήγορος, πιο άνετος και πιο συναρπαστικός τρόπος για τα προσεγγίσεις.