Οι πυροσβέστες δίνουν καθημερινό αγώνα σε αντίξοες συνθήκες τις τελευταίες μέρες, παραμένοντας στην πρώτη γραμμή της μάχης, στην πρώτη γραμμή του πύρινου μετώπου.
ΗΚατερίνα Στεφανίδη με δηκτικό tweet σχολίασε τις αναρτήσεις, με τις οποίες έχουν κατακλυστεί τα social media. «Φαίνεται κάποιοι να πιστεύουν ότι αν δεν αναρτήσεις για τις φωτιές δεν σε ενδιαφέρουν ενώ αν αναρτήσεις είσαι ισάξιος πυροσβέστη», είναι το περιεχόμενο της ανάρτησης της 31χρονης αθλήτριας, η οποία κατέλαβε την τέταρτη θέση στον τελικό του επί κοντώ στους Ολυμπιακούς Αγώνες του Τόκιο.
Κλείσιμο
Η κορυφαία Ελληνίδα αθλήτρια δέχτηκε καταιγισμό αρνητικών σχολίων και απάντησε προσωπικά στον καθένα. Δείτε παρακάτω τους πιο χαρακτηριστικούς διαλόγους.
Σε μια ιδιαίτερη εκδήλωση που διοργάνωσε η Κωτσόβολος οι αθλητές από τις δύο αποστολές μίλησαν για τους αγώνες της ζωής τους, δίνοντας έμπνευση, ελπίδα και αισιοδοξία.
Στα 23 της χρόνια η σκοπεύτρια από τα Χανιά αγωνίζεται στους πρώτους Ολυμπιακούς Αγώνες της καριέρας της. Και μπορεί, όπως παραδέχεται να έχει άγχος, αλλά στο τέλος κερδίζει η ακόμα μεγαλύτερη προσμονή της για τη μεγαλύτερη έως σήμερα αθλητική πρόκληση της ζωής της.