Μετά την συμμετοχή της στον διαγωνισμό τραγουδιού της Eurovision, η Stefaniaκάνει το νέο της επαγγελματικό βήμα.
Όπως όλα δείχνουν, η Eurovision έπαιξε πολύ σημαντικό ρόλο στην φήμη της και συνεπώς στην καριέρα της, αφού μόλις τρεις μήνες μετά την κατάκτηση της 10ης θέσης για την χώρα μας στον διαγωνισμό τραγουδιού, θα αναλάβει μία μουσική εκπομπή.
Το κρατικό κανάλι AVROTROS της χώρας, όπου ζει, της Ολλανδίας ανακοίνωσε πως η Στεφανία Λυμπερακάκηθα αναλάβει την παρουσίαση μίας από τις μακροβιότερες εκπομπές του, την «Zapp Kids Top 20».
Η εν λόγω εκπομπή συνεχίζει στον αέρα εδώ και περίπου 18 αδιάκοπα χρόνια, ενώ ανά καιρούς έχει μεταδοθεί και στη Γαλλία, τη Γερμανία, τη Φινλανδία και το Βέλγιο.
Οι τηλεθεατές ψηφίζουν μέσω ειδικής εφαρμογής τα αγαπημένα τους τραγούδια, ενώ η Στεφανία εκτός από την παρουσίασή τους, έχει κληθεί να επισκέπτεται κάθε εβδομάδα διαφορετικά σχολεία της Ολλανδίας και να συνομιλεί με τους μαθητές σχετικά με μουσικά θέματα. Επιπλέον, θα υποδέχεται στο τηλεοπτικό στούντιο μερικούς από τους πιο δημοφιλείς καλλιτέχνες της χώρας.
Η ίδια δήλωσε σχετικά με το νέο της επαγγελματικό εγχείρημα: «Ανυπομονώ πραγματικά και να κάνω ένα πάρτι με τους καλεσμένους, αλλά και με τα παιδιά στα σχολεία και στο στούντιο και να ταξιδέψω με το αυτοκίνητο της εκπομπής σε όλη την Ολλανδία».
Η MINOAN LINES προσφέρει πλέον καθημερινές προσεγγίσεις από και προς το λιμάνι του Αδάμαντα σε μόλις 3 ώρες και 50 λεπτά, συνδέοντας το νησί απευθείας με τον Πειραιά και το Ηράκλειο Κρήτης.
Κατά τη διάρκεια αυτών των χρόνων επιβεβαιώνει την ηγετική της θέση στο κλάδο με θετικούς δείκτες ανάπτυξης και πλέον προχωρά στην υλοποίηση ενός ισχυρού πλάνου επενδύσεων
Μέσω του NBG Business Seeds, η Τράπεζα είναι δίπλα στις επιχειρήσεις, σε κάθε βήμα, προσφέροντας όχι μόνο χρηματοδότηση, αλλά και την απαραίτητη υποστήριξη, εργαλεία και δικτύωση.