Φιλαρέτη Κομνηνού: «Είναι μεγάλη εμπειρία να με σκηνοθετεί ο γιος μου»
Η ταλαντούχα ηθοποιός μιλάει για τη συνεργασία της με τον γιο της, Γιώργο Παπαγεωργίου, και την επιθυμία της να γίνει γιαγιά
Αυτή την περίδο μαμά και γιος έχουν και σχέση συνάδελφων, καθώς και οι δύο συμμετέχουν στην παράσταση «Αρίστος», η οποία έχει κεντρικό θέμα τη ζωή του Αριστείδη Παγκρατίδη. Ο Γιώργος Παπαγεωργίου βρίσκεται στο τιμόνι της σκηνοθεσίας, ενώ ηΦιλαρέτη Κομνηνούυποδύεται έναν βασικό ήρωα του έργου.
«Η ιστορία του Αριστείδη Παγκρατίδη είχε γίνει έμμονη ιδέα στον γιο μου, γιατί είναι μία ιστορία που είχε στοιχειώσει την πόλη μας», εξήγησε η καλλιτέχνης, μιλώντας στην εκπομπή «Breakfast@Star» σήμερα (Τετάρτη, 22/9/2021) το πρωί.
Έπειτα, τόνισε: «Υπάρχει χαρά σε όλους τους ανθρώπους του θεάτρου. Επιτέλους συναντιόμαστε. Αρκετά κράτησε αυτή η εποχή της απόστασης. Πότε θα βγάλουμε και αυτές τις μάσκες;».
Αναφορικά με το πώς βιώνει την επαγγελματική σχέση που έχει αναπτύξει με τον γιο της, ο οποίος ασχολείται με την υποκριτική, την σκηνοθεσία και το τραγούδι, υποστήριξε: «Είναι μεγάλη εμπειρία να με σκηνοθετεί ο γιος μου. Νομίζω, όμως, πως την ώρα της δουλειάς είμαστε επαγγελματίες και οι δύο. Είναι αυστηρός, αλλά έχει ένα πολύ καλό μάτι και ξέρει τι θέλει. Οφείλω, ως επαγγελματίας, να υπακούω σε αυτό που μου ζητάει ο γιος-σκηνοθέτης».
Μία σπουδαία διάκριση που το κατατάσσει στα κορυφαία ξενοδοχειακά συγκροτήματα σε παγκόσμια κλίμακα απέσπασε το Nana Princess των Nana Hotels του Ομίλου Εταιρειών Καράτζη καθώς βραβεύτηκε από το TripAdvisor ως μία «Best of the Best» επιλογή.