«Έχω υποστεί στιγμές να κάνω πρόβα και να είναι ένας να μου φωνάζει "εδώ από πάνω". Σαν άνθρωπος, σαν σκηνοθέτης, δεν συνάδει αυτό, να σου φωνάζει έτσι, και να θέλει να συνεχίσεις την πρόβα. Ένιωθα μία επιθετικότητα και έναν φόβο που σωματοποιούταν, φοβόμουν να κάνω τη σκηνή», υποστήριξε η Βαλέρια Κουρούπη, μιλώντας στην κάμερα της εκπομπής του ΑΝΤ1 «Πρωινό».
Έπειτα, πρόσθεσε: «Έχω υποστεί έντονο φλερτ, που βλέπεις την πρόθεση του άλλου και σε κάνει, όταν είσαι νέο παιδί, να νιώθεις αμήχανα και να κρατάς τις αποστάσεις σου. Το έχω πληρώσει επαγγελματικά».
«Ελάχιστοι ξέρουν ότι είναι θεία μου η Ναταλία Τσαλίκη. Όλοι νομίζουν ότι είναι θείος μου ο Γιάννης Μπέζος. Η Ναταλία είναι αδελφή της μαμάς μου. Ο Γιάννης Μπέζος μου είπε "αν είσαι καλή, δεν θα πει κανείς τίποτα"».
Μία σπουδαία διάκριση που το κατατάσσει στα κορυφαία ξενοδοχειακά συγκροτήματα σε παγκόσμια κλίμακα απέσπασε το Nana Princess των Nana Hotels του Ομίλου Εταιρειών Καράτζη καθώς βραβεύτηκε από το TripAdvisor ως μία «Best of the Best» επιλογή.