Μία συνέντευξη εφ' όλης της ύλης παραχώρησε οΓιάννης Μπέζος και μίλησε τόσο για τα επαγγελματικά του βήματα, όσο και για τις προσωπικές του απόψεις πάνω σε κοινωνικά θέματα. Επιπλέον, εξήγησε τον λόγο που δεν έχει σκοπό να ασχοληθεί με την πολιτική.
Ο γνωστός ηθοποιός μίλησε στην κάμερα της εκπομπής Mega Καλημέρα και αναφέρθηκε στην νέα σειρά της ΕΡΤ1 «Σε ξένα χέρια», στην οποία και συμμετέχει.
«Δεν συγκινούμαι που κρατάω ένα μωρό αγκαλιά. Δεν μου ξυπνάει τίποτα, γιατί δεν κοιμάται τίποτα μέσα μου. Αυτά τα θεωρώ λίγο γραφικά πράγματα», δήλωσε. Σχετικά με το αν θεωρεί κάποιον «σταρ» στον χώρο του θεάματος, εξήγησε: «Το σταριλίκι είναι έξω από τα ενδιαφέροντά μου, έξω από την παιδεία μου. Είναι λίγο παλιομοδίτικο, δεν έχει κανένα νόημα πια. Αυτός μας οδηγεί να είμαστε πίσω από τον κόσμο και όχι μπροστά από αυτόν».
Όσον αφορά στην πολιτική και στις προτάσεις, που έχει δεχτεί, ο Γιάννης Μπέζος ανέφερε πως πρόκειται για κάτι που δεν τον ενδιαφέρει καθόλου. «Δεν θα πολιτευόμουν, μου έχουν κάνει προτάσεις πολλές φορές. Δεν θα πολιτευτώ, δεν έχει κανένα νόημα. Η δημοτικότητά μου θα μειωθεί στο ελάχιστο αν πω αυτά που πιστεύω πραγματικά. Προτιμώ να λέω την αλήθεια καλή ώρα, όπως εδώ σε εσάς, παρά να λέω ψέματα μέσα από ένα κόμμα».
Τέλος, ο ηθοποιόςαναφέρθηκε στις ερωτήσεις που τον ενοχλεί να ακούει στις συνεντεύξεις, που παραχωρεί. «Δεν υπάρχει ερώτηση από μόνη της να με ενοχλεί. Με ενοχλεί, όταν κάποιος θέλει να αποσπάσει ένα κομμάτι από την οικειότητά μου και την προσωπική μου ζωή, χωρίς να το επιτρέπω εγώ. Επιλέγω εγώ πώς θα μιλήσω και τι προθέσεις θα καταθέσω», εξήγησε.
Μία σπουδαία διάκριση που το κατατάσσει στα κορυφαία ξενοδοχειακά συγκροτήματα σε παγκόσμια κλίμακα απέσπασε το Nana Princess των Nana Hotels του Ομίλου Εταιρειών Καράτζη καθώς βραβεύτηκε από το TripAdvisor ως μία «Best of the Best» επιλογή.
Πάρο, Μήλο, Μύκονο, Νάξο, Σέριφο, Σίφνο; Όπου και όσο μακριά και αν ταξιδεύεις αυτό το καλοκαίρι, υπάρχει ένας απίστευτα πιο γρήγορος, πιο άνετος και πιο συναρπαστικός τρόπος για τα προσεγγίσεις.